Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Grupa Wolff wsparła Grupę CIECH

Grupa Wolff poinformowała w jaki sposób wsparła działalność fabryki Grupy CIECH w Inowrocławiu i Janikowie, gdzie produkowana jest soda kalcynowana. Jednym z kluczowych urządzeń obu instalacji są dostarczone przez Grupę WOLFF przesiewacze do pracy na mokro. Grupa CIECH to jedyny w Polsce i drugi w Europie producent sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej.

Czytaj »

IX edycja Złotego Medalu Chemii rozstrzygnięta

Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont już po raz dziewiąty zorganizowali Konkurs Złoty Medal Chemii. Zwycięzcą konkursu, w którym nagroda wyniosła 10 tys. zł został Maciej Piejko z Wydziału Chemii, Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj »

Redukcja śladu węglowego obowiązkiem branży motoryzacyjnej

Obecnie wszystkie sektory odczuwają presję rynku oraz muszą zmierzyć się z obostrzeniami prawnymi związanymi z coraz większym naciskiem na ochronę środowiska. Dotyczy to również firm z branży motoryzacyjnej, które na każdym etapie projektowania samochodów muszą wprowadzać technologie pozwalające na redukcję śladu węglowego.

Czytaj »

Nowość PWN: Mikroskopia chemiczna i analityczne techniki wielowymiarowe oraz sprzężone

Wydawnictwo Naukowe PWN wprowadza na rynek księgarski nowa pozycję: „Mikroskopia chemiczna i analityczne techniki wielowymiarowe oraz sprzężone”. Autorem jest prof. Marek Szklarczyk z Laboratorium Elektrochemii, Wydziału Chemii, Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj »

Kalendarium

więcej