Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Nowość PWN: Wirusologia

Wydawnictwo PWN prezentuje nową pozycję książkową – pracę „Wirusologia” pod redakcją Anny Goździckiej – Józefiak.

Czytaj »

Boryszew ERG: innowacje z obszaru chemii motoryzacyjnej

Boryszew ERG, jeden z kluczowych producentów chemii motoryzacyjnej w Polsce, pracuje nad rozszerzeniem portfolio produktowego o kolejne innowacyjne rozwiązania. Szczególnie zaawansowane prace badawcze dotyczą projektu ekologicznego nanopłynu do chłodnic samochodowych i płynu do zabezpieczania przed oblodzeniem samolotów. Zostaną one zakończone najprawdopodobniej w 2020 r. i wtedy produkty trafią na rynek. Wcześniej, bo już w sezonie zimowym 2019/2020, w ofercie Boryszew ERG znajdą się płyn odladzający i płyn zabezpieczający dla sektora kolejowego.

Czytaj »

Czyszczenie zbiorników naftowych będzie bardziej przyjazne środowisku

Ograniczenie ilości emitowanych szkodliwych gazów w procesie automatycznego czyszczenia zbiorników naftowych, to planowany efekt realizacji projektu badawczo-rozwojowego spółki Climbex, specjalizującej się w usługach dla przemysłu.

Czytaj »

Design Thinking w przedsiębiorstwach

Kluczem do sukcesu we współczesnej gospodarce jest odejście od schematów na rzecz nowatorskich produktów i usług. Projektowanie rozumiane jako design nie jest sztuką wykonywaną przez artystów. Daje natomiast realne rozwiązania, wpływające na wyniki finansowe lub efektywność konkretnej firmy i organizacji. Znajduje zastosowanie m.in. w logistyce. Sprawdza się również w handlu i różnych usługach.

Czytaj »

Kalendarium

więcej