Nowości - Przemysł chemiczny

Akredytacja laboratoriów a wykonywanie badań w kierunku obecności SARS-CoV-2

Akredytacja laboratoriów a wykonywanie badań w kierunku obecności SARS-CoV-2

Specjaliści z Polskiego Centrum Akredytacji przekonują, że wybuch pandemii COVID-19 jest szczególnym wyzwaniem dla laboratoriów, które podejmują się badania obecności koronawirusa SARS-CoV-2. Badanie, które pozwala identyfikować, monitorować i przeciwdziałać zagrożeniu spowodowanemu epidemią, ma dziś kluczowe znaczenie, a wiarygodność i rzetelność jego wyników może zadecydować o ludzkim życiu.

Czytaj »

Nowoczesne nanomateriały zwiększają wydajność procesu sekwestracji dwutlenku węgla

Naukowcy od długiego czasu pracują nad coraz bardziej wydajnymi procesami wychwytywania dwutlenku węgla. Efektem ich prac są nowe materiały i technologie.

Czytaj »

Chemia kwantowa: dokładniejsze symulacje komputerowe dla większych układów molekularnych

Trwa imponujący postęp technologiczny w zakresie dokładnych obliczeń kwantowych na dużych układach molekularnych, takich jak nanocząstki i białka. Oznacza to przełom w chemii kwantowej.

Czytaj »

Oprogramowanie do analizy odwróconej osmozy

Koncern Lanxess opracował nowe oprogramowanie normalizacyjne do analizy odwróconej osmozy. Automatycznie importuje ono dane systemowe z szablonów w standardowych systemach sterowania procesami i szybko normalizuje nawet duże ilości danych. Oprócz danych systemowych można również wprowadzać i wyświetlać obok siebie pomiary laboratoryjne.

Czytaj »

Kalendarium

więcej