Nowości - Przemysł chemiczny

Oprogramowanie do analizy odwróconej osmozy

Koncern Lanxess opracował nowe oprogramowanie normalizacyjne do analizy odwróconej osmozy. Automatycznie importuje ono dane systemowe z szablonów w standardowych systemach sterowania procesami i szybko normalizuje nawet duże ilości danych. Oprócz danych systemowych można również wprowadzać i wyświetlać obok siebie pomiary laboratoryjne.

Czytaj »

Rynek amidów kwasów tłuszczowych: wzrost o ponad 6% rocznie

Światowy rynek amidów kwasów tłuszczowych wart jest 250 mln dolarów pod względem osiąganych przychodów i wzrasta w tempie 6,2% rocznie.

Czytaj »

Substancje zmiękczające najważniejszymi substancjami chemicznymi w wykańczaniu tekstyliów

Globalny rynek substancji chemicznych do wykończania tekstyliów wart jest 6,2 mld dolarów i rośnie w tempie 5,5% rocznie. Głównymi czynnikami napędzającymi branżę są rosnący popyt na tekstylia techniczne oraz na funkcjonalne wykończenia tkanin w gospodarstwach domowych. Jednak rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, przykładowo w zakresie usuwania ścieków powykończeniowych z produkcji tekstyliów, stanowią przeszkodę dla jeszcze dynamiczniejszego wzrostu.

Czytaj »

Air Products uruchamia stację wodoru w USA

Firma Air Products zaprojektowała i uruchomiła największą w Stanach Zjednoczonych stację szybkiego tankowania wodorem autobusów miejskich. Powstała ona w Santa Ana w stanie Kalifornia.

Czytaj »

Kalendarium

więcej