Nowości - Przemysł chemiczny

Popyt na materiały poliuretanowe napędza rynek glikolu polialkilenowego

Według Transparency Market Research, globalny rynek glikolu polialkilenowego wart jest 10,2 mld dolarów i rośnie w tempie 11% rocznie.

Czytaj »

Szerokie zastosowania kwasu glikolowego

Według Transparency Market Research, globalny rynek kwasu glikolowego wart jest 285 mln dolarów i rośnie w tempie 7% rocznie. Głównym motorem wzrostu jest rosnąca popularność produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Ponadto przewiduje się, że wzrost wykorzystania kwasu glikolowego do czyszczenia przemysłowego i w gospodarstwach domowych także zdynamizuje wzrost tego rynku.

Czytaj »

Globalny rynek heksanu może osiągnąć wartość 2,5 mld dolarów do 2027 r.

Zapotrzebowanie na heksan w skali świata znacznie wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat. Oczekuje się, że tendencja ta utrzyma się również w kolejnych latach ze względu na popyt m.in. na oleje roślinne.

Czytaj »

Grupa Wolff wsparła Grupę CIECH

Grupa Wolff poinformowała w jaki sposób wsparła działalność fabryki Grupy CIECH w Inowrocławiu i Janikowie, gdzie produkowana jest soda kalcynowana. Jednym z kluczowych urządzeń obu instalacji są dostarczone przez Grupę WOLFF przesiewacze do pracy na mokro. Grupa CIECH to jedyny w Polsce i drugi w Europie producent sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej