Nowości - Chemia rolnicza - Ze świata

Rekombinowany kolagen naśladuje atrybuty ludzkiego kolagenu

Rekombinowany kolagen naśladuje atrybuty ludzkiego kolagenu

Koncern Evonik Evonik ogłosił opracowanie zaawansowanej platformy kolagenu, która jest wytwarzana w procesach opartych na fermentacji i pozbawiona materiałów pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego. Technologia rekombinacji po raz pierwszy zapewni rynkom farmaceutycznym, medycznym, hodowli komórek i inżynierii tkankowej wysoce rozpuszczalną, ultra-czystą formę kolagenu, która jest bezpieczna, zrównoważona i opłacalna pod względem handlowym.

Czytaj »

Rynek nawozów płynnych największy w Ameryce Północnej

Agencja MarketsandMarkets Research szacuje wartość globalnego rynku nawozów płynnych na 2,5 mld dolarów, a dynamikę wzrostu w branży ocenia na 3,7% rocznie. Zapotrzebowania na wysokowydajne nawozy oraz rosnąca liczba odmian roślin uprawnych napędzają rozwój rynku nawozów płynnych.

Czytaj »

Hydrolizowany kolagen coraz popularniejszy

Według Transparency Market Research, wartość globalnego rynku hydrolizowanego kolagenu sięga ok. 870 mln dolarów i branża notuje wzrost na poziomie 8% rocznie.

Czytaj »

Rola i znaczenie stabilizatorów żywności

Według Agencji MarketsandMarkets, globalny rynek stabilizatorów do żywności notuje wzrost na poziomie 4% rocznie. W 2018 r. wart jest 2,3 mld dolarów, a w 2023 r. ma to być już 2,8 mld dolarów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej