Nowości - Chemia rolnicza

Laboratoria nawozowe podnoszą bezpieczeństwo produktu

Laboratoria nawozowe podnoszą bezpieczeństwo produktu

Laboratoria nawozowe i paszowe odgrywają coraz większą rolę w codziennym funkcjonowaniu szeroko pojętego przemysłu rolno – spożywczego.

Czytaj »

CIECH Sarzyna potwierdza znaczenie krzemu

Spółka CIECH Sarzyna sprawdziła właściwości krzemu w odniesieniu do roślin uprawnych. Okazało się, że rośliny dobrze odżywione krzemem mają większą tolerancję na czynniki stresowe.

Czytaj »

Rekombinowany kolagen naśladuje atrybuty ludzkiego kolagenu

Koncern Evonik Evonik ogłosił opracowanie zaawansowanej platformy kolagenu, która jest wytwarzana w procesach opartych na fermentacji i pozbawiona materiałów pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego. Technologia rekombinacji po raz pierwszy zapewni rynkom farmaceutycznym, medycznym, hodowli komórek i inżynierii tkankowej wysoce rozpuszczalną, ultra-czystą formę kolagenu, która jest bezpieczna, zrównoważona i opłacalna pod względem handlowym.

Czytaj »

Rynek nawozów płynnych największy w Ameryce Północnej

Agencja MarketsandMarkets Research szacuje wartość globalnego rynku nawozów płynnych na 2,5 mld dolarów, a dynamikę wzrostu w branży ocenia na 3,7% rocznie. Zapotrzebowania na wysokowydajne nawozy oraz rosnąca liczba odmian roślin uprawnych napędzają rozwój rynku nawozów płynnych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej