Nowości - Chemia budowlana ze świata

Kompozytowe materiały przyszłości z włókna szklanego

Producent wyrobów budowlanych firma Schöck coraz bardziej polega na rozwiązaniach z włókna szklanego.  Włókno szklane stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zbrojeń ze stali i wielu innych rozwiązań. Prowadzone od wielu lat przez Schöck badania wskazują, że zbrojenia z włókna szklanego posiadają ogromny potencjał.

Czytaj »

Budownictwo i motoryzacja wpływają na rynek rozpuszczalników aromatycznych

Globalny rynek rozpuszczalników aromatycznych wart jest aktualnie 7,27 mld dolarów i do 2023 r. wzrosnąć ma do kwoty 8,29 mld dolarów.

Czytaj »

Polichlorek winylu podstawowym materiałem w produkcji tkanin budowlanych

Agencja badania rynku MarketsandMarketS INC prognozuje przyszły wzrost globalnego rynku tkanin budowlanych. Teraz wart jest on 1,47 mld dolarów, a w 2023 r. ma to być już 2,26 mld dolarów. Wpływ na to będzie miało ożywienie popytu na tkaniny budowlane wykorzystywane przede wszystkim w dość wymagającej i oryginalnej architekturze rozciągliwej (napinania) oraz w zastosowaniach fasadowych i konstrukcyjnych.

Czytaj »

Duża popularność zewnętrznych systemów izolacyjnych i wykończeniowych

Zewnętrzne systemy izolacyjne i wykończeniowe to grupa nienośnych systemów okładzinowych, które zapewniają ścianom zewnętrznym izolowaną, wodoodporną i wykończoną powierzchnię w zintegrowanym układzie różnych materiałów budowlanych. Na rynku europejskim systemy podobne do EIFS są znane jako system zewnętrznej izolacji ścian (ang. External Wall Insulation System, EWIS) oraz zewnętrzny system izolacji termicznej (ang. External Thermal Insulation Cladding System, ETICS).

Czytaj »

Kalendarium

więcej