Nowości - Chemia budowlana ze świata

Duża popularność zewnętrznych systemów izolacyjnych i wykończeniowych

Zewnętrzne systemy izolacyjne i wykończeniowe to grupa nienośnych systemów okładzinowych, które zapewniają ścianom zewnętrznym izolowaną, wodoodporną i wykończoną powierzchnię w zintegrowanym układzie różnych materiałów budowlanych. Na rynku europejskim systemy podobne do EIFS są znane jako system zewnętrznej izolacji ścian (ang. External Wall Insulation System, EWIS) oraz zewnętrzny system izolacji termicznej (ang. External Thermal Insulation Cladding System, ETICS).

Czytaj »

BASF wprowadza ochronę przed wilgocią w trudnych warunkach chemicznych

Dzięki MasterSeal 7000 CR z grupy zaawansowanych produktów chemii budowlanej marki Master Builders Solutions, firma BASF rozszerzyła ofertę produktową o innowację, której celem jest ochrona konstrukcji betonowych i stalowych narażonych na ekstremalne warunki znajdujące się w środowiskach ściekowych. Wspomniana innowacja opiera się na nowej technologii XolutecTM i w wyjątkowy sposób łączy ona zastosowanie z właściwościami użytkowymi, tak aby sprostać wyzwaniom w agresywnych środowiskach ściekowych.

Czytaj »

Silikonowa rewolucja w budownictwie

Budowa bardzo wysokich obiektów, jak choćby Burj Khalifa w Dubaju o wysokości 828 metrów lub też Shanghai tower o wysokości 632 metrów byłaby niemożliwa bez zawrotnego postępu technologicznego ostatnich lat, który nastąpił m.in. dzięki innowacyjnym silikonom. Fakt zastosowania silikonu pozwala drapaczom chmur lepiej znosić zmienne warunki atmosferyczne.

Czytaj »

Nowa generacja czerwonych pigmentów z tlenku żelaza

Lanxess wprowadza na rynek nową generację czerwonych pigmentów z tlenku żelaza. Produkty powstają w Chinach.

Czytaj »

Kalendarium

więcej