Nowości - Chemia budowlana z kraju

Grupa Selena: piany montażowe skracają czas montażu stolarki otworowej

Grupa Selena opracowała nową technologię zastosowaną w pianie Tytan Professional Ultra Fast 70. Jej innowacyjna formuła znacząco skraca czas pracy monterów stolarki, co zdecydowanie wpływa na możliwość obsługi większej liczby inwestycji w tym samym czasie. To odpowiedź na trendy na rynku chemii budowlanej, gdzie brakuje pracowników. Technologie mają zatem usprawnić proces budowlany.

Czytaj »

Różne zastosowania środków matujących na bazie krzemionki

Globalny rynek środków matujących na bazie krzemionki wart jest 496,6 mln dolarów i rośnie w tempie 5,2% w ujęciu rocznym aż do 2026 r. Największe zapotrzebowanie na środki matujące na bazie krzemionki pochodzi z segmentu produkującego powłoki do drewna i powłoki przemysłowe.

Czytaj »

Grupa Selena rozwija technologię na bazie polimerów hybrydowych

Grupa Selena, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej, rozwija ofertę produktów na bazie polimerów hybrydowych i systematycznie zwiększa udział tych produktów w swojej sprzedaży.

Czytaj »

Polistyren idealny do termoizolacji

Synthos podkreśla nieocenioną rolę styropianu na rynku termoizolacyjnym. Aby bowiem domy zapewniały dobre warunki termiczne, muszą być wyposażone w bariery ciepła. Taką barierą jest termoizolacja, która w lecie blokuje wnikanie ciepła z zewnątrz, a w zimie zatrzymuje energię cieplną wewnątrz budynku.

Czytaj »

Kalendarium

więcej