Nowości - Chemia budowlana z kraju

Projekt "Koloratorium" Śnieżki szansą dla szkół w całej Polsce

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka zainicjowała drugą edycję swojego programu społecznego o nazwie „Koloratorium”. W jego ramach pracownie biologiczno-chemiczne szkół biorących udział w akcji mogą zamienić się w kolorowe sale z profesjonalnym wyposażeniem i walczyć o 11 mini laboratoriów oraz inne nagrody.

Czytaj »

Zielone budownictwo może się opłacać

Coraz więcej uwagi poświęca się ekologicznym aspektom realizacji projektów budowlanych. Unia Europejska od wielu lat popiera koncepcję zrównoważonego budownictwa. Jest to podyktowane coraz ostrzejszymi wymogami prawnymi, dużymi kosztami energii, zwiększoną emisją dwutlenku węgla oraz zmieniającymi się preferencjami mieszkańców dotyczącymi troski o środowisko. Stąd rozwój produktów budowlanych wpisujących się w obowiązujące kanony oraz wyznaczających nowe trendy. 

Czytaj »

Celem prac B+R są nowe pasty pigmentowe

Przedsiębiorstwo Inchem, producent chemii budowlanej, specjalizujący się w wytwarzaniu past pigmentowych, znajduje się w fazie realizacji prac badawczo-rozwojowych prowadzących do opracowania past pigmentowych o podwyższonej odporności na czynniki atmosferyczne.

Czytaj »

Jak powstają farby?

Przedstawiciele spółki AkzoNobel wyjaśniają, czym powinna odznaczać się dobra farba. Firma zajmuje się produkcją farb, posiadając w naszym kraju zakład w Pilawie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej