Nowości - Chemia budowlana z kraju

Nowa technologia w produkcji wysokoelastycznej zaprawy klejowej

Firma Bauchemie wprowadziła na polski rynek chemii budowlanej, produkowaną w naszym kraju, nowość produktową w postaci wysokoelastycznej zaprawy klejowej M 21 HP marki Botament.

Czytaj »

Polichlorek winylu potrzebny w chemii podłogowej

Sektor LVT to obecnie najszybciej rozwijający się segment przemysłu podłogowego w Europie. To także jedno z zastosowań dla polichlorku winylu.

Czytaj »

COOL-R Grupy Selena z międzynarodową deklaracją środowiskową EPD i Green Card

COOL-R innowacyjny produkt Seleny FM uzyskał międzynarodową deklarację środowiskową EPD, przyznawaną przez Instytut Techniki Budowlanej oraz Green Card – Zieloną Kartę Produktu wydaną przez firmę certyfikującą DEKRA. Dodatkowo otrzymał deklarację drugiego typu zgodnie z normą ISO 14012, która potwierdza zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i uzyskał znak ITB EKO. COOL-R to wysokorefleksyjna i wodoszczelna powłoka dachowa, która obniża temperaturę dachu nawet o 70%, dzięki czemu wewnątrz obiektu jest ona niższa nawet o 10 st. C. Znacząco wpływa to na wiele aspektów: lepsze warunki i komfort pracy w pomieszczeniach pokrytych powłoką, a także redukcję kosztów eksploatacji budynków i zmniejszenie ich energochłonności.

Czytaj »

Grupa Selena: piany montażowe skracają czas montażu stolarki otworowej

Grupa Selena opracowała nową technologię zastosowaną w pianie Tytan Professional Ultra Fast 70. Jej innowacyjna formuła znacząco skraca czas pracy monterów stolarki, co zdecydowanie wpływa na możliwość obsługi większej liczby inwestycji w tym samym czasie. To odpowiedź na trendy na rynku chemii budowlanej, gdzie brakuje pracowników. Technologie mają zatem usprawnić proces budowlany.

Czytaj »

Kalendarium

więcej