Nowości - Chemia budowlana

Kompozytowe materiały przyszłości z włókna szklanego

Producent wyrobów budowlanych firma Schöck coraz bardziej polega na rozwiązaniach z włókna szklanego.  Włókno szklane stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zbrojeń ze stali i wielu innych rozwiązań. Prowadzone od wielu lat przez Schöck badania wskazują, że zbrojenia z włókna szklanego posiadają ogromny potencjał.

Czytaj »

Projekt "Koloratorium" Śnieżki szansą dla szkół w całej Polsce

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka zainicjowała drugą edycję swojego programu społecznego o nazwie „Koloratorium”. W jego ramach pracownie biologiczno-chemiczne szkół biorących udział w akcji mogą zamienić się w kolorowe sale z profesjonalnym wyposażeniem i walczyć o 11 mini laboratoriów oraz inne nagrody.

Czytaj »

Budownictwo i motoryzacja wpływają na rynek rozpuszczalników aromatycznych

Globalny rynek rozpuszczalników aromatycznych wart jest aktualnie 7,27 mld dolarów i do 2023 r. wzrosnąć ma do kwoty 8,29 mld dolarów.

Czytaj »

Polichlorek winylu podstawowym materiałem w produkcji tkanin budowlanych

Agencja badania rynku MarketsandMarketS INC prognozuje przyszły wzrost globalnego rynku tkanin budowlanych. Teraz wart jest on 1,47 mld dolarów, a w 2023 r. ma to być już 2,26 mld dolarów. Wpływ na to będzie miało ożywienie popytu na tkaniny budowlane wykorzystywane przede wszystkim w dość wymagającej i oryginalnej architekturze rozciągliwej (napinania) oraz w zastosowaniach fasadowych i konstrukcyjnych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej