Nowości - Chemia budowlana

Budownictwo i ekologia decydują o wzrostach w branży powłok

Rynek powłok dekoracyjnych wart jest 67 mld dolarów i rośnie w tempie 4,2% rocznie. Popyt w największym stopniu generuje budownictwo oraz cechy ukierunkowujące powłoki w stronę bycia przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

Czytaj »

Rynek wypełniaczy do farb i powłok: wzrost o 5% rocznie

Według Transparency Market Research, globalny rynek wypełniaczy do farb i lakierów wart jest 2,8 mld dolarów i rośnie w tempie 5% rocznie. Największe zużycie produktu notowane jest w budownictwie i motoryzacji.

Czytaj »

Śnieżka korzysta z koniunktury na rynku chemii budowlanej

Po trzech kwartałach tego roku skonsolidowane przychody Grupy Śnieżka, czołowego producenta farb na polskim rynku, wyniosły 575,6 mln zł i były o 18,8% wyższe w porównaniu do poprzedniego roku. Zysk netto doszedł w wysokości 70,4 mln zł, co oznacza wzrost o 9,1% względem trzech kwartałów 2018 r. Wyniki takie osiągnięto przede wszystkim dzięki sprzyjającej koniunkturze na rynku farb dekoracyjnych w Polsce oraz konsolidacji wyników Poli-Farbe na Węgrzech.

Czytaj »

Nowa linia uszczelniaczy marki Bostik

Firma Bostik wprowadziła na rynek chemii budowlanej nową linię uszczelniaczy Perfect Seal. W ocenie producenta jest ona przeznaczona do użycia także przez osoby bez doświadczenia budowlanego.

Czytaj »

Kalendarium

więcej