Nowości - Chemia budowlana

Polichlorek winylu potrzebny w chemii podłogowej

Polichlorek winylu potrzebny w chemii podłogowej

Sektor LVT to obecnie najszybciej rozwijający się segment przemysłu podłogowego w Europie. To także jedno z zastosowań dla polichlorku winylu.

Czytaj »

Globalny rynek białego cementu związany z budową białych budynków

7,97 mld dolarów – tyle jest wart światowy rynek białego cementu według agencji Allied Market Research. W 2025 r. ta wartość ma już sięgać 10,9 mld dolarów za sprawą wzrostu o 4% rocznie.

Czytaj »

AkzoNobel pomoże w renowacji obrazu Rembrandta

Jedno z najwspanialszych światowych arcydzieł malarskich – obraz „Straż nocna” autorstwa Rembrandta, zostanie poddane procesowi renowacji, w którym swój udział będzie mieć koncern AkzoNobel.

Czytaj »

COOL-R Grupy Selena z międzynarodową deklaracją środowiskową EPD i Green Card

COOL-R innowacyjny produkt Seleny FM uzyskał międzynarodową deklarację środowiskową EPD, przyznawaną przez Instytut Techniki Budowlanej oraz Green Card – Zieloną Kartę Produktu wydaną przez firmę certyfikującą DEKRA. Dodatkowo otrzymał deklarację drugiego typu zgodnie z normą ISO 14012, która potwierdza zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i uzyskał znak ITB EKO. COOL-R to wysokorefleksyjna i wodoszczelna powłoka dachowa, która obniża temperaturę dachu nawet o 70%, dzięki czemu wewnątrz obiektu jest ona niższa nawet o 10 st. C. Znacząco wpływa to na wiele aspektów: lepsze warunki i komfort pracy w pomieszczeniach pokrytych powłoką, a także redukcję kosztów eksploatacji budynków i zmniejszenie ich energochłonności.

Czytaj »

Kalendarium

więcej