Artykuły - Przemysł gumowy

Rynek kauczuku na solidnych fundamentach wzrostu

Rynek kauczuku na solidnych fundamentach wzrostu

W produkcji kauczuku coraz bardziej dominuje kontynent azjatycki, gdzie koncentruje się również większość jego globalnego zużycia. Światowa branża rośnie w stabilnym tempie 1-2% rocznie.

Czytaj »

Organizacje branżowe wspierają przemysł

Firmy operujące w poszczególnych segmentach przemysłu chemicznego potrzebują organizacji branżowych, które w ich imieniu potrafiłyby pilnować ważnych dla nich spraw.

Czytaj »

Przemysł chemiczny w 2014 r.: nastroje lepsze od statystyk

W 2014 r. polski przemysł chemiczny nie poprawił swoich wyników. W większości obszarów kluczowych dla branży i działających w niej firm zanotowano słabsze rezultaty w porównaniu z osiągniętymi rok wcześniej. Pokazuje to, że choć powszechna opinia o polskiej gospodarce wskazuje na jej ciągły rozwój, to dogłębne wczytanie się we wskaźniki jednej z ważniejszych gałęzi przemysłu, nakazuje te powszechne sądy zweryfikować.

Czytaj »

Miasta w cieniu zakładów chemicznych

Kondycja większości miast, w których swoją siedzibę mają firmy chemiczne, uzależniona jest od pomyślności samych zakładów. Nic więc dziwnego, że spółki tworzące rodzimą chemię są niezwykle cenne dla samorządów i stanowią przedmiot ich dużego zainteresowania. Kooperacja odbywająca się między obydwiema stronami od dawna już prowadzona jest na bardzo wielu płaszczyznach.

Czytaj »

Kalendarium

więcej