Wiadomości ze świata

Rynek pian polimerowych korzysta z rozwoju budownictwa i motoryzacji

Globalny rynek pian polimerowych wart jest 81 mld dolarów (dane Transparency Market Research) i rośnie on w tempie 4,5% rocznie. Wzrost motywowany jest rosnącym wykorzystaniem pian polimerowych w branży budowlanej, m.in. izolacjach budynków.

Czytaj »

Henkel wprowadza opakowania z odpadów pochodzących ze społecznej zbiórki

Firma Henkel podjęła kolejne kroki w ramach współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Dział Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) wprowadzi na rynek opakowania wykonane w 100% z tworzywa pochodzącego z recyclingu. Nawet 50% ich składu będzie stanowił tzw. Social Plastic, czyli surowiec pochodzący ze społecznej zbiórki.

Czytaj »

LyondellBasell rozpoczyna produkcję biotworzyw

Neste, największy na świecie producent odnawialnego oleju napędowego z odpadów i innych pozostałości oraz LyondellBasell, wiodący producent masowych tworzyw sztucznych, ogłaszają wspólny projekt dotyczący produkcji polipropylenu oraz polietylenu o niskiej gęstości na bazie biologicznej.

Czytaj »

Koniec formaldehydu w produktach kosmetycznych

12 czerwca br. wchodzi w życie rozporządzenie Komisji (UE) 2019/831 z dnia 22 maja 2019 r. zmieniające załączniki II, III i V do rozporządzenia nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej