Wiadomości ze świata

Chiny rozpoczynają antytworzywową kampanię

Chiny rozpoczynają antytworzywową kampanię

Władze Chińskiej Republiki Ludowej postanowiły ograniczyć stosowanie w kraju jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych. Wprowadzają własne przepisy, podobne do europejskiego rozwiązania plastics ban.

Czytaj »

Odpady tworzyw w oceanach to gigantyczne straty dla światowej gospodarki

Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi rzek i oceanów może kosztować światową gospodarkę nawet 19 mld dolarów rocznie, ale zastąpienie tworzyw nie jest proste i efektywne energetycznie – to wnioski z raportu „The price tag of plastic pollution”, autorstwa międzynarodowej firmy Deloitte .

Czytaj »

Włochy przodują na europejskim rynku polimerów biodegradowalnych

Agencja MarketsandMarkets Research szacuje, iż europejski rynek polimerów biodegradowalnych wart jest 403 mln dolarów i rośnie w tempie 15,5%, głównie z uwagi na popyt przemysłu opakowaniowego oraz przepisów związanych z ochroną środowiska naturalnego, które stosowanie konwencjonalnych tworzyw.

Czytaj »

SIBUR wchodzi do Europy z bogatą ofertą tworzyw

SIBUR, największa rosyjska zintegrowana firma petrochemiczna, przedstawiła portfolio tworzyw sztucznych, które będą oferowane przez uruchamiany właśnie na Syberii kompleks petrochemiczny SIBUR ZapSibNeftekhim (ZapSib). Instalacje wytwórcze kończą produkcję testową, po której przejdą do pełnej produkcji komercyjnej. Nowe tworzywa będą eksportowane do Europy, Turcji i Chin.

Czytaj »

Kalendarium

więcej