Wiadomości ze świata

Jest już nowy raport roczny PlasticsEurope - branżę tworzyw czeka lekkie spowolnienie

Jest już nowy raport roczny PlasticsEurope - branżę tworzyw czeka lekkie spowolnienie

Z raportu rocznego stowarzyszenia PlasticsEurope dowiadujemy się, że szczyt koniunktury w branży tworzyw w Europie na razie jest już za nami.

Czytaj »

Rynek siarki pod presją wzrostu cen

Grupa Azoty Police zauważa, że wprowadzenie od listopada 2018 r. sankcji amerykańskich na Iran, wpływa na perturbacje na światowym rynku siarki. Już w trzecim kwartale 2018 r. cena siarki rafineryjnej w Europie wzrosła o około 30%, a siarki granulowanej na rynku północnoamerykańskim o ok. 18% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Podwyżki zanotowano także w Chinach. W 2019 r. trend zwyżkowy cen może się utrzymać.

Czytaj »

BASF startuje z projektem chemicznego recyklingu tworzyw sztucznych

Koncern BASF rozpoczął realizację projektu o nazwie ChemCycling. Chodzi o recykling chemiczny odpadów z tworzyw sztucznych. 

Czytaj »

In-cosmetics 2019 odbędzie się w Paryżu

Jubileuszowa, bo 30-ta, edycja targów in-cosmetics odbędzie się w Paryżu w dniach 2-4 kwietnia 2019 r. Jak zawsze będzie to wystawa przeznaczona dla branży oferującej i wykorzystującej surowce do produkcji kosmetycznej. Będzie szansą poznania trendów rynkowych, kierunków prac badawczo – rozwojowych w przemyśle kosmetycznym oraz zmian legislacyjnych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej