Wiadomości ze świata

Węgierski MOL coraz bliżej ukończenia kompleksu polioli

Węgierski koncern MOL realizuje swoją kluczową inwestycję polegającą na budowie kompleksu do produkcji polioli. Teraz weszła ona w kolejną fazę. Od listopada ubiegłego roku 65 elementów wyposażenia zakładu chemicznego zostało przewiezionych do miejscowości Tiszaújváros na Węgrzech przez 36 statków towarowych. Ostatni wielkogabarytowy element dotarł rzeką Cisą w tym tygodniu.  

Czytaj »

Przemysł parafinowy: świece podstawą wykorzystania wosków

Firma Polwax oszacowała potencjał światowego rynku wosków. W 49% są one wykorzystywane do produkcji świec, w 15% do produkcji opakowań, w 10% w branży meblarskiej.

Czytaj »

Lanxess na razie nie przegrywa z koronawirusem

Tylko o 2% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r. spadła w okresie styczeń – marzec 2020 r. wartość sprzedaży koncernu Lanxess – wyniosła 1,704 mld euro. Zysk netto w pierwszym kwartale sięgnął 63 mln euro, względem 87 mln euro w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Czytaj »

Borealis: nie ma odwrotu od gospodarki obiegu zamkniętego

Zarządzający koncernem Borealis przyznają, że w branży poliolefinowej znacząco przyspiesza postęp prowadzony w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Sama firma podejmuje wiele działań, by na ten trend odpowiedzieć.

Czytaj »

Kalendarium

więcej