Wiadomości ze świata

Odzież sportowa i ochronna stymulują wzrost rynku włókien i tkanin chłodzących

Na globalny rynek włókien chłodzących składają się zarówno włókna pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego, wśród których to wyróżnia się włókna na bazie mieszaniny nylonowej, mieszaniny poliestrowej i poliestrów.

Czytaj »

Największa inwestycja w historii Covestro

Niemiecka spółka Covestro przygotowuje największą inwestycję w swojej historii. W Stanach Zjednoczonych wyłoży 1,5 mld euro na budowę kompleksu produkcyjnego dla MDI. Obiekt stanie w Baytown w Teksasie.

Czytaj »

Nouryon: nowa firma chemiczna ze sprzedażą ponad 5 mld euro rocznie

Po tym jak w marcu tego roku koncern AkzoNobel sprzedał swoją jednostkę biznesową Speciality Chemicals na rzecz The Carlyle Group i GIC za 10,1 mld euro teraz przybrała ona nazwę Nouryon i pod takim szyldem rozpoczyna swoją przemysłowa działalność.

Czytaj »

Unilever i Beiersdorf najpopularniejszymi dostawcami dezodorantów w Europie

Obecnie rynek dezodorantów w Europie Zachodniej jest trzecim największym na świecie w ujęciu regionalnym, ustępując rynkowi w Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej. Zmiana ogólnego trybu życia na bardziej aktywny, połączona z coraz bardziej zaawansowanymi zwyczajami higienicznymi sprawiły, że Europa Zachodnia jest bardzo interesującym miejscem dla producentów dezodorantów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej