Wiadomości z kraju

Bardzo kosztowna dyrektywa Single Use Plastics

Bardzo kosztowna dyrektywa Single Use Plastics

- Za tak zwaną dyrektywę plastikową zapłacą wszyscy – nie tylko branża polimerowa. Zmiany odczują również konsumenci, ponieważ Unia Europejska szykuje kolejne obostrzenia. W krótkim czasie branża tworzyw sztucznych będzie musiała wdrożyć kosztowne rozwiązania. Zwiększenie wydatków na produkcję oraz rosnące wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw zmuszają do szukania usprawnień – jednym z nich jest faktoring – uważa Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services, spółki faktoringowej, która dostarcza przedsiębiorcom narzędzia finansowe wspierające stabilne funkcjonowanie i rozwój.

Czytaj »

Trudna sytuacja surowcowa determinuje wyniki wiodącego przetwórcy tworzyw

Grupa Ergis, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej, opublikowała wstępne wyniki po pierwszej połowie 2019 r. Są one pewnego rodzaju odbiciem sytuacji panującej w krajowym przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Czytaj »

Pokonanie szarej strefy w handlu paliwami odsłoniło nowe problemy

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego diagnozuje problem związany z infrastrukturą w odniesieniu do logistyki paliw. Wyeliminowanie przez rząd przestępczości w obrocie paliwami paradoksalnie ujawniło braki w niewystarczającym potencjale infrastrukturalnym.

Czytaj »

Awaria w Grupie Azoty Police: pracownicy w szpitalu

Grupa Azoty Police wyjaśnia okoliczności awarii, do której doszło na terenie jej zakładów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej