Wiadomości z kraju

Lotos stawia kolejny krok w branży wodoru

Grupa Lotos uruchamia projekt badawczo-rozwojowy dotyczący elektrolizerów i ich integracji w rynku energii. Przy jego realizacji współpracować będzie z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi, które są operatorem systemu przesyłowego w Polsce i są odpowiedzialne za bilansowanie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Jest to kolejny krok Lotosu w stronę umacniania pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji.

Czytaj »

Ścieki z Nitro-Chem bezpieczne dla środowiska naturalnego

Oczyszczane ścieki z Nitro-Chemu nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne w Bydgoszczy - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kontrola NIK stanowi odpowiedź na pytanie, które od bardzo długiego czasu było zadawane w kontekście prowadzonej przez spółkę działalności. 

Czytaj »

Śnieżka nie odczuła skutków pandemii w pierwszym kwartale

Pandemia COVID-19 nie miała negatywnego wpływu na wyniki Śnieżki osiągnięte w pierwszym kwartale tego roku. Na wszystkich kluczowych rynkach sprzedaż była wyższa niż rok wcześniej. W spółkach Grupy Kapitałowej podjęto jednak szereg działań zabezpieczających działalność operacyjną oraz płynność finansową.

Czytaj »

Ministerstwo Zdrowia: sztuczne boiska nie stwarzają zagrożenia

Ministerstwo Zdrowia informuje, że ryzyko występowania niebezpiecznych substancji chemicznych na boiskach przyszkolnych jest minimalne.

Czytaj »

Kalendarium

więcej