Wiadomości z kraju

ANWIL: inwestycja w nawozy o wartości 1,3 mld zł

ANWIL: inwestycja w nawozy o wartości 1,3 mld zł

ANWIL zwiększy o ok. 50% zdolności produkcyjne w obszarze nawozowym oraz poszerzy ofertę produktową o cztery nowe rodzaje nawozów. Będzie to możliwe dzięki budowie trzeciej instalacji produkcyjnej nawozów azotowych. Wartość strategicznej dla rozwoju włocławskiej spółki inwestycji szacowana jest na ok. 1,3 mld zł.

Czytaj »

Lotos tworzy Centrum Kompetencyjne Sztucznej Inteligencji, Cyfrowej Innowacji i Zaawansowanej Analizy Danych

Grupa Lotos i koncern Microsoft podpisały porozumienie, na mocy którego będą inicjowały wspólne projekty i wdrażały rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz najnowszych technologii informatycznych. Współpraca pomiędzy firmami rozpoczyna się od stworzenia Centrum Kompetencyjnego Sztucznej Inteligencji, Cyfrowej Innowacji oraz Zaawansowanej Analizy Danych. Szacunkowe już zidentyfikowane korzyści wynikające z synergii najnowszych rozwiązań technologicznych wyniosą powyżej 10 mln euro.

Czytaj »

Dachser: szybszy transport chemii do Holandii

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił bezpośrednie połączenie z podłódzkiego Strykowa do Holandii. Dzięki temu przesyłki drobnicowe nadawane przez polskich eksporterów są dostarczane w ciągu dwóch dni do dowolnego miejsca na terenie Królestwa Niderlandów. Wyjeżdżają w tę trasę we wszystkie dni robocze.

Czytaj »

Nieduża produkcja wystarcza do bycia liderem w branży

Tylko 30,3 tys. produkowanych elementów oraz wykorzystanie surowca na poziomie zaledwie 5,5 tys. ton rocznie nie przeszkadza spółce Izoblok być europejskim liderem w swoim segmencie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej