Nowości ze świata

Opakowania biokompozytowe wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym

Opakowania biokompozytowe wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym

Różne podmioty środkowoeuropejskie: przedsiębiorstwa i jednostki badawczo – rozwojowe zaangażowały się w projekt na rzecz opracowania innowacyjnych zrównoważonych biokompozytowych opakowań, spełniających cele gospodarki o obiegu zamkniętym. Polskę reprezentuje w tym gronie Łukasiewicz – COBRO – Instytut Badawczy Opakowań.

Czytaj »

Kompozyty wynoszą branżę lotniczą coraz wyżej

Koncern chemiczny Solvay podkreśla swoje zaangażowanie na rzecz współpracy z przemysłem lotniczym. W ocenie władz koncernu, innowacje przez niego dostarczane umożliwiają branży lotniczej bezprecedensowy rozwój technologiczny.

Czytaj »

Globalny rynek biotworzyw i biopolimerów napędzany przez opakowania

Globalny rynek biotworzyw i biopolimerów wart jest obecnie 10,5 mld dolarów.

Czytaj »

Poliamid 6: opłacalny do zbiorników paliwa

Koncern Lanxess przypomina, iż materiały do wyrobu motocyklowych zbiorników paliwa muszą spełniać rygorystyczne wymagania. Oznacza to znaczne ograniczenie dyfuzji paliw w ściankach zbiornika. Materiały takie muszą wykazywać się wysokim poziomem wytrzymałości i plastyczności, szczególnie w przypadku zderzenia, oferować dużą elastyczność projektowania w kontekście skomplikowanej geometrii zbiorników, a koszt ich obróbki powinien się utrzymywać na opłacalnym poziomie. Stąd koniecznośc sięgania m.in. po poliamidy 6.

Czytaj »

Kalendarium

więcej