Nowości ze świata

Budownictwo i motoryzacja wpływają na rynek rozpuszczalników aromatycznych

Globalny rynek rozpuszczalników aromatycznych wart jest aktualnie 7,27 mld dolarów i do 2023 r. wzrosnąć ma do kwoty 8,29 mld dolarów.

Czytaj »

Nowe dodatki do przetwórstwa kauczuku

Lanxess wprowadził na rynek nowe dodatki do produkcji kauczuku w postaci bardzo wydajnych przyspieszaczy i dodatków funkcjonalnych.

Czytaj »

Kärcher wybiera pochodzący z recyklingu poliamid Technyl 4earth

Pochodzący z recyklingu, wysokiej jakości poliamid będzie materiałem preferowanym przez firmę Kärcher, globalnego dostawcę technologii czyszczenia. Niemiecka spółka wyprodukowała już ponad milion elementów wysokociśnieniowych spryskiwaczy, z wykorzystaniem Technyl 4earth. To opracowane przez Solvay Performance Polyamides rozwiązanie pomaga znacząco ograniczyć emisję CO2, zużycie wody i energii nieodnawialnej, a jednocześnie pozwala zachować pożądane właściwości materiału. 

Czytaj »

Polichlorek winylu podstawowym materiałem w produkcji tkanin budowlanych

Agencja badania rynku MarketsandMarketS INC prognozuje przyszły wzrost globalnego rynku tkanin budowlanych. Teraz wart jest on 1,47 mld dolarów, a w 2023 r. ma to być już 2,26 mld dolarów. Wpływ na to będzie miało ożywienie popytu na tkaniny budowlane wykorzystywane przede wszystkim w dość wymagającej i oryginalnej architekturze rozciągliwej (napinania) oraz w zastosowaniach fasadowych i konstrukcyjnych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej