Nowości ze świata

Rekombinowany kolagen naśladuje atrybuty ludzkiego kolagenu

Rekombinowany kolagen naśladuje atrybuty ludzkiego kolagenu

Koncern Evonik Evonik ogłosił opracowanie zaawansowanej platformy kolagenu, która jest wytwarzana w procesach opartych na fermentacji i pozbawiona materiałów pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego. Technologia rekombinacji po raz pierwszy zapewni rynkom farmaceutycznym, medycznym, hodowli komórek i inżynierii tkankowej wysoce rozpuszczalną, ultra-czystą formę kolagenu, która jest bezpieczna, zrównoważona i opłacalna pod względem handlowym.

Czytaj »

Nowe krzemionki koncernu Evonik

Evonik opracował nowy produkt: syntetyczną krzemionkę o nazwie handlowej SPHERILEX, która powstała z myślą o zwiększonej trwałości i odporności na ścieranie.

Czytaj »

Tworzywa sztuczne podstawą dla Europejskiego Zielonego Ładu

Stowarzyszenie PlasticsEurope, będące głosem europejskiej branży producentów tworzyw sztucznych, przypomina, że materiały te mają wiele do zaoferowania w walce ze zmianami klimatu. W ocenie organizacji, Europa tylko wtedy odniesie sukces na forum globalnym, jeśli będzie kontynuować przemiany w kierunku gospodarki niskoemisyjnej, efektywnej surowcowo i realizującej założenia gospodarki obiegu zamkniętego. Innowacje możliwe dzięki tworzywom pozwolą zrealizować cele strategii zrównoważonego rozwoju, m.in. European Green Deal.

Czytaj »

Oprogramowanie do analizy odwróconej osmozy

Koncern Lanxess opracował nowe oprogramowanie normalizacyjne do analizy odwróconej osmozy. Automatycznie importuje ono dane systemowe z szablonów w standardowych systemach sterowania procesami i szybko normalizuje nawet duże ilości danych. Oprócz danych systemowych można również wprowadzać i wyświetlać obok siebie pomiary laboratoryjne.

Czytaj »

Kalendarium

więcej