Nowości z kraju

HumidWRAP: stworzyć innowacyjne opakowanie

Siedem międzynarodowych jednostek naukowych, w tym dwie polskie uczestniczą w projekcie opakowaniowym HumidWRAP, którego celem jest stworzenie aktywnego opakowania regulującego wilgotność i zawartość wody. Projekt potrwa do przyszłego roku.

Czytaj »

Próbkowanie zmielonego materiału PET

Grupa Wolff opowiedziała o zrealizowanym przez siebie zadaniu, polegającym na próbkowaniu zmielonego materiału PET na zasypie do big-baga.

Czytaj »

Zaawansowane roboty na targach Taropak

Podczas targów Taropak w Poznaniu (3 września - 3 października 2019 r.) firma Universal Robots z Danii, na ofertę której składają się  usprawniające produkcję przemysłowe roboty współpracujące (coboty), dokonała krótkiej charakterystyki międzynarodowego rynku robotów.

Czytaj »

Dow, RB i Drukpol.Flexo: wspólny projekt opakowaniowy

Wspólny projekt na polskim rynku opakowaniowym: zaangażowane były firmy Dow – dostawca tworzyw sztucznych, Reckitt Benckiser - właściciel marki oraz Drukpol.Flexo - przetwórca tworzyw sztucznych. Celem było opracowanie stojącej torebki, idealnie nadającej się do recyklingu i przeznaczonej do sprzedaży detalicznej środków czyszczących do zmywarek z serii Finish spółki Reckitt Benckiser.

Czytaj »

Kalendarium

więcej