Nowości z kraju

Antysmogowa formulacja od Synthos Care

Antysmogowa formulacja od Synthos Care

Synthos Care poinformował o antysmogowych właściwościach stworzonej przez siebie formulacji kosmetycznej VECTICELL Curcumin.

Czytaj »

Gospodarka o obiegu zamkniętym w sieciach handlowych

Sieć handlowa Netto wprowadziła do swoich sklepów system skrzynek wielokrotnego użytku na produkty z asortymentu warzyw i owoców. W ten sposób Netto wdraża zasady gospodarki o obiegu zamkniętym. Sieć zapowiada, że dzięki rezygnacji z jednorazowych skrzynek uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40%.

Czytaj »

Grupa Wolff wsparła Grupę CIECH

Grupa Wolff poinformowała w jaki sposób wsparła działalność fabryki Grupy CIECH w Inowrocławiu i Janikowie, gdzie produkowana jest soda kalcynowana. Jednym z kluczowych urządzeń obu instalacji są dostarczone przez Grupę WOLFF przesiewacze do pracy na mokro. Grupa CIECH to jedyny w Polsce i drugi w Europie producent sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej.

Czytaj »

Teksturowane EPP – zrównoważona alternatywa dla motoryzacji

Nowoczesne technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych umożliwiają precyzyjne nanoszenie tekstur na części techniczne z tworzywa EPP. Firma Knauf Industries udoskonaliła ten proces i wprowadziła autorską paletę 36 wzorów nawiązujących do ekologicznych trendów we wzornictwie. O innowacjach w technologii obróbki spienionych tworzyw rozmawiamy z Patrickiem Sutterem z firmy Knauf Industries.

Czytaj »

Kalendarium

więcej