Nowości z kraju

Wpływ utrzymania czystości na bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem

Wpływ utrzymania czystości na bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem

Wybuchy i pożary w zakładach przemysłowych, których częstym skutkiem są duże straty materialne, a niejednokrotnie także ludzkie są poważnym problemem z którym borykają się przedsiębiorstwa w których występują tzw. strefy zagrożone wybuchem (EX).

Czytaj »

Moplen HP561S: nowy homopolimer PP w ofercie BOPS

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza do do sprzedaży nowy gatunek polipropylenu Moplen HP561S o wskaźniku szybkości płynięcia 35g/10min (230 st. C/2,16kg). Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby dynamicznie rozwijającego się sektora włóknin polipropylenowych, wytwarzanych w technologii spunbond.

Czytaj »

Synthos: lepsze zarządzanie kadrami

Grupa Synthos poinformowała, że korzysta już z nowoczesnej architektury do zarządzania kadrami z wykorzystaniem SAP HCM i autorskich rozwiązań Gavdi.

Czytaj »

Grupa Selena: piany montażowe skracają czas montażu stolarki otworowej

Grupa Selena opracowała nową technologię zastosowaną w pianie Tytan Professional Ultra Fast 70. Jej innowacyjna formuła znacząco skraca czas pracy monterów stolarki, co zdecydowanie wpływa na możliwość obsługi większej liczby inwestycji w tym samym czasie. To odpowiedź na trendy na rynku chemii budowlanej, gdzie brakuje pracowników. Technologie mają zatem usprawnić proces budowlany.

Czytaj »

Kalendarium

więcej