Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż wybór

03.10.2019
Autor: Francesca Faraon, Valentina Abbondandolo, Chiara Chiaratti, Andrea Vittadello, Enrico Nieddu, Mérieux NutriSciences
Zrównoważony rozwój to coś więcej niż wybór

Zrównoważony rozwój polega na równoważeniu rozwoju gospodarki, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej.

Elementy te sprzyjają poprawie jakości życia obecnych oraz przyszłych pokoleń. Rewolucja ekologiczna trwa już od prawie trzydziestu lat, znacząco wpływając na sposób prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa. Szereg palących problemów ekologicznych wywołał w ostatnim czasie falę głosów domagających się zaostrzenia obowiązujących przepisów. Wiele przedsiębiorstw ma dziś świadomość swojej odpowiedzialności za szkody wyrządzane naturze. W efekcie pojawił się nacisk na bardziej przyjazne dla środowiska produkty i procesy produkcyjne. W tych obszarach, w których wprowadzane są rozwiązania proekologiczne, stan środowiska ulega poprawie. W krajach uprzemysłowionych coraz więcej firm stawia na ekologię, mając świadomość, że dzięki temu nie tylko przyczynia się do zmniejszenia stopnia zanieczyszczenia środowiska, ale także zwiększa zyski.

ONZ definiuje zrównoważony rozwój jako taki, który odpowiada obecnym potrzebom ludzi, bez ograniczania przyszłym pokoleniom możliwości zaspokojenia swoich potrzeb. Zrównoważony rozwój opiera się na trzech głównych filarach. Są to: rozwój gospodarczy, ochrona środowiska i odpowiedzialność społeczna (Światowa Komisja ds. Środowiska i Rozwoju, 1987). Oznacza to prowadzenie działalności w sposób etyczny i zgodny z obowiązującym prawem, a koncepcja ta jest nierozerwalnie związana z poszanowaniem praw człowieka, zwyczajów i tradycji oraz wartości społecznych w krajach, w których funkcjonują przedsiębiorstwa.

Przemysł kosmetyczny i jego wpływ na środowisko

Najważniejszą funkcją branży higieny osobistej jest zwiększanie samooceny użytkowników – nie tylko poprzez makijaż i kosmetyki, ale także produkty higieniczne, które są niezbędne dla poprawy warunków sanitarnych, stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wyświetlono: 733

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej