Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

"Zrównoważone miasta" celem BASF Polska

21.09.2017

Koncern BASF ogłosił, iż wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce.

Firma poinformowała, iż zgodnie ze swoją strategią „Tworzymy chemię dla Zrównoważonego Rozwoju“ rozwija i wdraża na polskim rynku innowacyjne rozwiązania i technologie, których zadaniem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju. Tym samym przyznaje, iż jej działalność biznesowa powinna równoważyć trzy aspekty: dbałość o wzrost gospodarczy, rozwój społeczny i ochronę środowiska. W efekcie tego strategia BASF Polska pozostawać ma spójną z międzynarodowymi Celami Zrównoważonego Rozwoju, które wyznaczają nowy kierunek działania państw do 2030 r. Ramy tych działań określa przede wszystkim koncepcja „Przekształcanie naszego świata: Agenda na Rzecz Realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju – 2030” przyjęta przez 193 państwa członkowskie ONZ. Stanowi ona podstawę dla globalnego wdrażania nowej wizji rozwoju gospodarczo-społecznego.

- Rozwój naszego portfolio koncentrujemy wokół wspierania najlepszych praktyk w kontekście wdrażania zrównoważonego rozwoju w Polsce. Już dziś mamy silne portfolio biznesowe, umożliwiające realizację celów zrównoważonego rozwoju poprzez nasze innowacje – powiedział Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska.

Podkreślił przy tym, iż koncepcja zrównoważonego rozwoju w BASF to realne, spójne rozwiązania i technologie, które mogą wspierać partnerów biznesowych spółki.

Jednym z kluczowych obszarów, jakie potrzebują w tym kontekście zdecydowanych działań zarówno ośrodków administracyjnych, jak i biznesowych, są m.in. rozrastające się dynamicznie miasta. Stąd tez zawiązanie współpracy między BASF Polska a UNGC Poland.

W ramach realizowanego przez UN Global Compact Poland Programu „Zrównoważone Miasta”, stanowiącego realizację Celu 11, podejmuje ta organizacja wszechstronne działania, by uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnym i zrównoważonymi. Realizacja celu 11 łączy się z innymi celami: 3 – życie w zdrowiu; 7 – czysta energia; 9 – innowacje i infrastruktura oraz 13 – ochrona przyrody.

- 3,5 miliarda ludzi mieszka w miastach. Z roku na rok liczba ta systematycznie rośnie. W 2030 r. miasta będzie zamieszkiwać już 60% ludzkości. Jeśli więc gdzieś powinniśmy skupić naszą uwagę, wysiłki i działania, to na miastach. To w miastach i o miasta powinna się toczyć walka na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jeśli zadbamy o ich stabilny i mądry rozwój, to wywalczymy podstawy dla wielowymiarowej poprawy jakości życia i zdrowia ponad połowy mieszkańców Ziemi – stwierdził Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UNGC Poland.

- BASF Polska w ramach obchodów 25-lecia działalności wychodzi naprzeciw tej koncepcji, stawiając pytanie o to, jak powinno wyglądać miasto przyszłości i skupiając swój jubileusz wokół realizacji Celu 11. Rozwój zrównoważonych miast to wyzwanie dla świata. Procesy urbanizacyjne postępują szybko, wywierając ogromny wpływ na wykorzystanie zasobów i degradację środowiska naturalnego, która stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. W odniesieniu do tak zdefiniowanego problemu, BASF Polska pokazuje jak działania przemysłu chemicznego mogą wesprzeć efektywne poszukiwanie najwłaściwiej dopasowanych rozwiązań. – wyjaśnił Andreas Gietl, dyrektor generalny BASF Polska.

Wyświetlono: 488

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej