Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Zmiana prezesa w Basell Orlen Polyolefins

26.02.2014

Thomas Srnka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego spółki Basell Orlen Polyolefins. Od 1 marca 2014 r. zastąpi Dicka Stolwijka, który zarządzał BOP przez ostatnie trzy miesiące.

Nowy prezes BOP ostatnio pełnił funkcję dyrektora produkcji na region obu Ameryk w LyondellBasell oraz był prezesem firmy Petroken w Argentynie należącej do LyondellBasell. W LBI i firmach będących jej prawnymi poprzedniczkami pracuje od ponad 31 lat. W tym czasie pełnił różne funkcje w wielu regionach świata. Thomas Srnka jest inżynierem chemii, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

- Cieszę się, iż obejmując stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego BOP, będę mógł rozwijać firmę w oparciu o jej dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy – powiedział Thomas Srnka.

Dotychczasowy prezes Dick Stolwijk został powołany na stanowisko dyrektora ds. strategii, planowania i analiz w LyondellBasell z siedzibą w Rotterdamie. Przed objęciem stanowiska prezesa i dyrektora generalnego BOP, Dick Stolwijk przez ponad 5,5 roku był członkiem zarządu BOP i piastował funkcję dyrektora ds. marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw, a także był prezesem zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż . Od 2008 r. Dick Stolwijk był także prezesem Fundacji PlasticsEurope Polska.

- Praca w BOP i BOPS była dla mnie wspaniałym doświadczeniem zawodowym. Polska to kraj o ogromnych możliwościach rozwoju, którego wielką zaletą jest stabilna gospodarka. Czuję się zaszczycony, że mogłem przyczynić się do rozwoju polskiego rynku poliolefin – mówi na zakończenie swojej pracy w naszym kraju Dick Stolwijk.

Pozostali członkowie zarządu BOP to Jerzy Nowaliński – dyrektor ds. produkcji, Helena Huovinen – dyrektor marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw oraz Jacek Podgórski – dyrektor finansowy.

Wyświetlono: 1240

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej