Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Zbliżają się targi Taropak

16.09.2019

W dniach 30 września – 3 października br. odbędą się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania Taropak.

Organizowane od 40 lat wydarzenie jest wysoko cenione w branży opakowań zarówno przez wystawców i zwiedzających, jak i instytucje branżowe. W tym roku swoje produkty i usługi zaprezentują producenci i dostawcy technologii pakowania oraz etykietowania. Znaleźć będzie można opakowania i technologie przeznaczone dla branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, jak i kosmetycznej czy modowej. W pawilonach będzie można zobaczyć m.in. nowoczesny park maszynowy branży opakowań i etykiet. Producenci i dystrybutorzy pokażą czynne linie pakujące, drukarki opakowań, roboty, czyli wszystko to, co jest potrzebne do optymalizacji produkcji, pakowania i konfekcjonowania.

- Taropak to jedyne wydarzenie poświęcone tematyce opakowaniowej w Polsce, które znane jest powszechnie wśród specjalistów na całym świecie i każdorazowo jest przez nich tłumnie odwiedzane. Kluczowi potencjalni kupcy produktów i rozwiązań prezentowanych przez wystawców korzystają z programu Hosted Buyers, w ramach którego organizator – Grupa MTP – pokrywa  w pełni koszty przelotów i pobytu w Poznaniu. W tym roku uczestniczy w nim kilkudziesięciu najważniejszych zagraniczni kupców z 18 krajów, m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Rumunii, USA, Azerbejdżanu, Czech czy Estonii. Taropak to spotkania biznesowe, kontraktacje i rozmowy handlowe. Uczestnictwo w targach daje możliwość bliższego poznania, zarówno na stoiskach wystawców, jak i podczas wykładów czy warsztatów, nowości rynkowych i nadchodzących trendów. W tym roku wyodrębniona została nowa strefa poświęcona w pełni zagadnieniom opakowań w e-commerce. Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 20% rocznie. Dla branży opakowań to kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć Salon E-commerce. Pierwszego dnia prelegenci skupią się na temacie opakowań w E-commerce i opowiedzą m.in. jaki wpływ mają moda i trendy na optymalizację procesów pakowania. Drugi dzień poświęcony będzie logistyce i magazynowaniu w kontekście handlu internetowego. O dobrych praktykach opowiedzą specjaliści z Allegro. Poruszą kwestie logistyki w Allegro, opowiedzą o programie Allegro Smart, jako formie dostawy towaru najczęściej wybieranej przez klientów. Tematyka trzeciego dnia wydarzenia to marketing i sprzedaż W E-commerce – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów TAROPAK. –

W tym roku podczas Taropaku Polska Izba Opakowań będzie obchodzić jubileusz 25-lecia istnienia. Odbędzie się też konferencja „Opakowania żywności zagrożeniem dla konsumentów. Fakty i mity”.

Wyświetlono: 600

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej