Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Zbliżają się targi Plastpol w Kielcach

21.09.2020

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Kielcach odbędą się w terminie 6-8 października. Nowością będzie strefa BioTworzyw.

Pierwotnie Plastopl zaplanowany był na maj, ale pandemia nakazała odwołać wydarzenie wiosną i przenieść je na jesień. Plastpol od lat cieszy się uznaniem branży tworzyw sztucznych i jest obowiązkowym punktem w kalendarzu firm działających w tym sektorze. Podczas targów eksperci zaprezentują najnowsze dane dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz gumy w Polsce i w Europie. Tradycyjnie nie zabraknie konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, seminariów, spotkań matchmakingowych i networkingowych.

Tegoroczną edycją targów rozpocznie seminarium „Tworzywa sztuczne jako materiał przyjazny dla środowiska naturalnego i życia człowieka”. Organizatorzy spotkania chcą odbudować pozytywny wizerunek branży tworzyw sztucznych, zwracając uwagę na możliwości ich stosowania w pełni odpowiedzialny i racjonalny sposób. Ważnym elementem spotkania będzie podnoszenie świadomości znaczenia odpowiedniego gospodarowania zasobami poprzez właściwy dobór materiału, technologii i optymalizację procesu przetwórczego.

Podczas zbliżającej się wystawy swój debiut będzie miała strefa BioTworzyw, gdzie zaprezentowane zostaną wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne. Nie zabraknie także miejsca dla firm świadczących usługi konsultingowe, badawcze oraz certyfikacyjne. Warto podkreślić, że rynek biotworzyw z roku na rok odnotowuje wzrost, przynosząc zyski sięgające nawet 30 miliardów dolarów rocznie.

Organizatorzy Targów Plastpol zadbali także o bezpieczeństwo wystawców i zwiedzających. W Targach Kielce działa sześć wielofunkcyjnych kabin, w których znajdują się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej. Mobilne kabiny diagnostyczno-prewencyjne wyposażone są w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Nie zabraknie również innych środków bezpieczeństwa takich, jak m.in. regularna dezynfekcja często dotykanych elementów infrastruktury, pojemniki z płynem dezynfekującym czy punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali. Podczas wydarzenia obowiązuje również obowiązek zachowania dystansu społecznego.

Wyświetlono: 159

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej