Nowości - Chemia budowlana ze świata

Zaprawy służą do naprawy betonu

06.03.2020
Autor: Anna Jarosik

Wartość globalnego rynku zapraw do naprawy betonu wyceniana jest na 2,1 mld dolarów, zaś dynamika wzrostu to 6,1%.

Zastosowanie zapraw do naprawy betonu wzmacnia budynki i wydłuża ich ogólną żywotność. Jednocześnie pomagają one w obniżeniu kosztów nowej konstrukcji, w procesie renowacji czy rekonstrukcji elementów betonowych.

Zaprawy cementowe modyfikowane polimerami to najczęściej stosowany rodzaj zapraw do naprawy betonu. Wzrost popularności tego typu rozwiązań przypisuje się niższym kosztom, zwłaszcza w porównaniu z zaprawami na bazie żywic epoksydowych. Zaprawy cementowe modyfikowane polimerami są łatwiejsze w użyciu i mogą być stosowane zarówno do napraw strukturalnych, jak i niestrukturalnych, co systematycznie zwiększa ich popularność na rynku.

Zaprawy naprawcze stosowane w naprawach konstrukcyjnych budynków nazywane są zaprawami budowlanymi. Zaprawy te są stosowane w budynkach i na parkingach, drogach, w przemyśle oraz w infrastrukturze morskiej. Obecnie konstruktorzy bardziej obawiają się uszkodzeń strukturalnych aniżeli uszkodzeń niestrukturalnych. Uszkodzenia strukturalne mogą być katastrofalne dla całej konstrukcji budynku, zwłaszcza jeśli nie będą okresowo konserwowane. Większość starzejących się budynków i mostów może mieć uszkodzenia strukturalne.

Wyświetlono: 705

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej