Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Zakłady Chemar nie zostaną sprzedane

24.09.2013

Nie dojdzie do prywatyzacji kieleckich Zakładów Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej Chemar.

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o odstąpieniu od negocjacji i zamknięciu bez rozstrzygnięcia dotychczasowej procedury zbycia akcji spółki Chemar. Chętny do zakupu był tylko jeden: PCC Energetyka Blachownia z Kędzierzyna – Koźla. Oferta tej spółki nie znalazła jednak akceptacji.

Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej Chemar to firma istniejąca od 1951 r. Jej działalność koncentruje się na dostawie energii i gazu dla zakładów przemysłowych z branży energetycznej. Spółka posiada koncesje na dystrybucję i obrót energią elektryczną oraz paliwami gazowymi.

Skarb Państwa chce sprzedać 2 125 000 akcji spółki o wartości nominalnej 5 zł każda.

Spółka w 2012 r. zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 16,24 mln zł. Rok i dwa lata wcześniej wyniosły one 15,9 mln zł. Niestety nie był w stanie Chemar wypracować w 2012 r. zysku. Rok zamknął stratą w wysokości 382 tys. zł. To i tak znaczna poprawa w porównaniu z 2010 r., gdy to Zakłady odnotowały stratę rzędu 2,6 mln zł. Co ciekawe dwa minusowe lata rozdzielone zostały rokiem okraszonym solidnym zyskiem. 2011 r. spółka skończyła bowiem na wyraźnym plusie (3,83 mln zł).

Wyświetlono: 1035

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej