Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Zagraniczne media zainteresowane polskim przemysłem kosmetycznym

30.09.2014

Zakończyła się czterodniowa wizyta studyjna zagranicznych kontrahentów i dziennikarzy branży kosmetycznej, którzy goszcząc w Warszawie poznawali ofertę polskich firm oraz potencjał całej branży kosmetycznej.

W wizycie uczestniczyło 30 gości z Brazylii, Chin, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Reprezentowali oni tamtejszych importerów, dystrybutorów kosmetyków, sieci handlowe oraz media branżowe. Głównym punktem programu były spotkania biznesowe z polskimi producentami kosmetyków – wzięło w nich udział niemal trzydzieści polskich firm. Zostały one zorganizowane w formie rozmów stolikowych, dzięki czemu każda krajowa spółka miała możliwość zaprezentowania swoich produktów i odbycia dłuższych rozmów z gośćmi.

W ramach szerokiego programu wizyty przybysze z zagranicy uczestniczyli także w konferencji prezentującej najnowsze dane dotyczące polskiej branży kosmetycznej, wybrali się na wycieczkę do fabryki kosmetyków Verona Products Professional oraz zwiedzili warszawskie targi kosmetyczne Beauty Forum & SPA. Zostali też zaproszeni do Ministerstwa Gospodarki, gdzie spotkała się z nim wiceminister Grażyna Henclewska, która przedstawiła dane dotyczące polskiej gospodarki i perspektyw jej rozwoju.

Wizytę zagranicznych kontrahentów i dziennikarzy zorganizowano w ramach branżowego programu Promocji Branży Przemysłu Kosmetycznego, który na zlecenie Ministerstwa Gospodarki realizuje SPC House of Media.

Wyświetlono: 1127

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej