Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Za dwa tygodnie targi Packaging Innovations

18.03.2019

2-3 kwietnia br. w EXPO XXI Warszawa odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Weźmie w nich udział ok. 200 wystawców.

W tym roku na targach pojawią się przedstawiciele m.in. branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej i logistycznej. Na stoiskach prezentowane będą nie tylko opakowania, ale również materiały do ich tworzenia, maszyny oraz rozwiązania logistyczne. Dzięki zróżnicowanej ofercie będzie można przyjrzeć się całemu procesowi produkcyjnemu opakowań. Ekspozycja obejmie siedem stref tematycznych: Logispack, Labelling, Ekopack, Luxpack, Printing, Safetypack oraz Co-Packaging. Dużo miejsca poświęcone zostanie też trendom eko, opakowaniom transparentnym oraz opakowaniom typu smart.

Jak zawsze podczas Packaging Innovations odbędzie się strefa workShops, która tym razem składać ma się z ponad 30 prezentacji eksperckich, m.in. na takie tematy, jak zabezpieczenie i komunikacja marki (Katarzyna Patynowska, PC Print), współpraca z sieciami handlowymi - opakowanie jako rozwiązanie sprzedażowe (Tomasz Szacoń, Retailpoland Consulting LTD), minimalizm w projektowaniu szaty graficznej opakowań (Antoni Łuchniak, Kółko i krzyżyk), kreatywność opakowaniowa (Paweł Sabal, O-I Poland S.A.).

Jak tłumaczą organizatorzy wystawy, od kilku lat coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoiska, na których prezentowane są rozwiązania ekologiczne. Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Kryteria ekoprojektowania są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z tworzyw zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne jest również, aby opakowania można było w 100% poddać recyklingowi.

Wyświetlono: 765

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej