Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Wyroby perfumeryjne – trendy i nowości

05.09.2019
Autor: Mikołaj Buczyński, AromaPartners (marka usługowa City Cosmetics sp. z o.o.)
Wyroby perfumeryjne – trendy i nowości

• Zdefiniowane nuty zapachowe

Perfumy w drogeriach mają nazwy, które oczywiście konotują z zapachem, ale nie przekazują jednoznacznej informacji na temat nut zapachowych. Jednak coraz częściej pojawiają się kompozycje, które już w nazwie mają określone główne akordy. I te akordy są mocno wyeksponowane i można je wyraźnie wyczuć już przy pierwszym spotkaniu z zapachem. Będą to więc produkty takich marek, jak m.in. Tom Ford, Jo Malone czy Bohoboco, odkrywające nieoczywiste połączenia, takie jak sól morska z karmelem czy czerwone wino zmieszane z cukrem trzcinowym.

• Ciężkie nuty orientalne

Kolejnym trendem wynikającym z poszukiwań czegoś odmiennego są nuty orientalne czy arabskie; zapachy cierpkie, ciężkie, niekiedy skórzane lub tytoniowe. To na pewno ciekawe propozycje, które mogą się coraz częściej pojawiać na sklepowych półkach.

• Trend feministyczny

(Na podstawie prezentacji autorstwa CPL Aromas, (f)empower: feministki nowej generacji, czerwiec 2018 r.)

Na znaczeniu przybiera idea feminizmu, co jest wykorzystywane przez marki zarówno jeżeli chodzi o komunikację marketingową, jak i nowe produkty. Przykłady? W Nowym Jorku dom mody Chanel otworzył The Coco Club – przestrzeń co-workingową, która czerpie z tradycji męskich klubów. Na miejscu znajduje się m.in. pokój piękności, biblioteka, stół do ping ponga czy gabinet wróżki. Powstają również kampanie reklamowe, m.in. #WeSeeEqual – kampania Procter & Gamble stworzona w celu walki o równość płci.

Trend feministyczny obecny jest również w branży perfumeryjnej. W zgodzie z nim tworzone są zapachy takie, jak m.in. Missguided Babe Power, REEK perfume czy Katy Perry’s INDI.


CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY JEST W NR 2/2019 KWARTALNIKA "CHEMIA I BIZNES. RYNEK KOSMETYCZNY I CHEMII GOSPODARCZEJ". ZAPRASZAMY.


Wyświetlono: 876

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej