Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Wykup menedżerski w branży kosmetycznej

18.09.2014

Łódzki fundusz private equity Avallon MBO Fund, specjalizujący się w transakcjach wykupów menedżerskich, wykupił od szwedzkiego podmiotu MPS Holding AB firmę MPS International.

W ramach transakcji polegającej na wykupie menadżerskim Avallon wraz z prezes zarządu Wandą Stypułkowską podpisali umowę odkupienia wszystkich udziałów w MPS International.

Podstawową działalnością MPS International pozostanie produkcja kosmetyków oraz chemii gospodarczej pod markami własnymi klientów oraz produkcja opakowań. Strategia firmy zakłada dalszy rozwój w Polsce, a także w Europie Zachodniej i Wschodniej w obszarze bieżącej oferty usługowej i produktowej. Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

- MPS ma doświadczenie we współpracy z największymi firmami z Polski oraz graczami światowymi działającymi w sektorze kosmetycznym. Bazując na potencjale firmy, wykorzystując szanse rynkowe rysujące się przed produkcją kontraktową kosmetyków na świecie, wprowadzimy firmę na kolejny etap jej rozwoju. W tym dążeniu zdecydowaliśmy się na współpracę z funduszem Avallon MBO Fund II. Realizując proces zmian będziemy rozwijać współpracę z dotychczasowym właścicielem, który został naszym wyłącznym agentem na rynkach skandynawskich. Zależało nam bowiem żeby, w sposób skuteczny połączyć tradycję i stabilność z nowoczesnymi pomysłami i kierunkami działania, będącymi przewagą firmy MPS oraz wartościami docenianymi przez naszych klientów – mówi Wanda Stypułkowska, prezes zarządu MPS International Ltd.

- MPS International to nasza pierwsza i z pewnością nie ostatnia inwestycja w sektorze kosmetycznym, którym jesteśmy zainteresowani od dłuższego czasu. Jako nowy inwestor będziemy aktywnie wspierać dalszy rozwój MPS w oparciu o inwestycje organiczne lub kolejne akwizycje – dodaje Agnieszka Pakulska, dyrektor inwestycyjny Avalon.

MPS International to firma powstała w Szwecji blisko 40 lat temu i specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W połowie lat 80. ubiegłego wieku wykupił ją szwedzki koncern kosmetyczny. Przyczyniło się to do jej rozwoju i wzrostu rozpoznawalności. W latach 90. w całości została przeniesiona do Polski i w Koszalinie otworzyła swoją siedzibę. Obecnie oferuje kompleksowe usługi opracowania gotowego produktu, począwszy od etapu samej koncepcji wraz ze wsparciem projektowania, poprzez techniczną analizę i doradztwo, a kończąc na etapie wyrobu gotowego do sprzedaży.

Wyświetlono: 1667

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej