Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Wszystkich Świętych dniem ważnym dla Grupy CIECH

02.11.2018

Kilkadziesiąt milionów lampionów wyprodukowanych przez CIECH Vitrosilicon trafiło w tym roku na polskie cmentarze.

Jak co roku, w związku ze Świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, na polskich cmentarzach zapłonęły miliony zniczy. Duża część lampionów użytych do produkcji zniczy pochodzi z lubuskich zakładów Grupy CIECH, czyli spółki CIECH Vitrosilicon, największego producenta lampionów do zniczy w Polsce. W tym roku spółka wprowadziła na rynek rekordową liczbę 19 nowych wzorów lampionów do zniczy oraz zrealizowała kilkanaście kontraktów na wzory indywidualne, m.in. z zastosowaniem nowoczesnych metod barwienia szkła i unikalnych kształtów. Główny kanał sprzedaży lampionów to sieci handlowe, co odpowiada trwającym od wielu lat tendencjom rynkowym – sprzedaż zniczy w Polsce prowadzą głównie sieci handlowe, zmniejszając udział w rynku punktów przycmentarnych.

- Szczyt sezonu lampionów do zniczy przypada na drugi i trzeci kwartał roku – wtedy to sieci handlowe i sprzedawcy zniczy zaopatrują się w lampiony na jesienny szczyt związany z listopadowym świętem. Tegoroczny sezon nie odbiegał znacząco od poprzednich lat. Polski rynek zniczowy jest rynkiem nasyconym i stabilnym. Sprzedaż w coraz większym stopniu odbywa się w sieciach handlowych i w tym segmencie mamy znaczące udziały. Jeżeli chodzi o preferencje klientów, to są one bardzo różne, co jest odzwierciedlone w ogromnej ilości wzorów i różnorodności zdobień – mówi Zenon Kozak, prezes zarządu spółki CIECH Vitrosilicon.

CIECH Vitrosilicon jest liderem polskiego rynku lampionów z udziałem szacowanym na ok. 40%. Zakład produkcyjny znajduje się w Iłowej i jest wyposażony w linię produkcyjną, dzięki której w ofercie spółki znajdują się nie tylko lampiony, ale także opakowania szklane. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu spółka jest w stanie realizować krótkie i długie serie według indywidualnych potrzeb i profilu zamawiającego.

CIECH Vitrosilicon specjalizuje się także w produkcji szklistych krzemianów sodu i potasu oraz szkła wodnego sodowego i potasowego. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Iłowej, gdzie produkowane są opakowania szklane i szkło wodne oraz w Żarach, gdzie wytwarza się szkliste krzemiany sodu i potasu.

Wyświetlono: 936

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej