Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Wpływ COVID-19 na rynek opakowań: dobrze w Azji, źle w USA

05.05.2020

Agencja Markets and Markets prognozuje pozytywny wpływ pandemii koronawirusa na rynek opakowaniowy. Wzrosnąć on ma z 909,2 mld dolarów na koniec 2019 r. do nawet 1,012 bln dolarów w 2021 roku.

Dobra przyszłość czekać ma przede wszystkim opakowania z tworzyw sztucznych, które wcześniej uważano za segment zagrożony. Tworzywa okazują się w obecnym czasie bardzo potrzebne w pakowaniu i zabezpieczaniu produktów spożywczych. Kryzys COVID-19 pokazał, że z powodu większego zapotrzebowania w wielu końcowych gałęziach przemysłu, głównie chodzi tutaj o produkcję żywności i napojów, użycie opakowań z tworzyw sztucznych znacząco wzrasta. Także opakowania medyczne są obecnie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów, a w tej branży popyt na materiały tworzywowe jest szczególnie wysoki.

Najszybszy rozwój czeka rynek w Azji, co powinno być efektem stosunkowo łatwego dostępu do surowców stosowanych do produkcji opakowań oraz obecności na tym kontynencie dużej liczby zakładów produkcyjnych największych firm opakowaniowych. Natomiast Ameryka Północna może najbardziej ucierpieć podczas pandemii, głównie ze względu na zamknięcie licznych zakładów.

Wyświetlono: 2392

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej