Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Wiwax pracuje nad woskami poliolefinowymi i emulsjami wodnymi

03.04.2017

Spółka Wiwax z Płocka, której działalność skupia się na produkcji wosków polietylenowych pochodzących z procesów niskociśnieniowej polimeryzacji etylenu, jest na etapie wartych 7,4 mln zł prac prowadzących do stworzenia innowacji produktowej.

Projekt realizowany przez Wiwax dotyczy przeprowadzania prac badawczo - rozwojowych, których celem jest opracowanie technologii dla procesu utleniania surowców poliolefinowych w dyspersji wodnej i wytworzenia z nich emulsji wodnych.

Następnie dojść ma do stworzenia instalacji pilotażowych wosków utlenionych i emulsji wodnych. Głównym osiągnięciem projektu w ramach innowacyjności procesowej będzie rozwinięcie i wykorzystanie w praktyce gospodarczej innowacyjnej w skali międzynarodowej technologii utleniania wosków poliolefinowych i poliolefin w dyspersji wodnej, która nie jest stosowana aktualnie przez żaden inny podmiot.

Pozytywne wyniki badań, potwierdzone na instalacji pilotażowej, umożliwią wprowadzenie do oferty Wiwax dwóch rodzajów nowych produktów. Pierwszym z nich będą wysokojakościowe utlenione woski poliolefinowe, drugim emulsje wodne, powstałe w wyniku zastosowania odpowiedniej, wypracowanej w ramach realizacji przedsięwzięcia technologii oraz receptury.

Wykorzystanie opracowanych w projekcie rozwiązań umożliwi spółce otrzymanie produktów o pożądanych na rynku cechach jakościowych i użytkowych, m.in. lepszej barwie, zwiększonej odporność na ścieranie, czy większej hydrofobowości.

Wyświetlono: 2865

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej