Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Wandalizm czynnikiem pobudzającym rynek powłok i folii antygraffiti

02.04.2019
Autor: Anna Jarosik

Wartość rynku powłok i folii antygraffiti to aktualnie 72 mln dolarów. Rynek rośnie w tempie 3,8% rocznie i w 2023 r. osiągnie wartość 87 mln dolarów.

Globalny rynek powłok specjalistycznych przeciw graffiti obejmuje głównie produkty na bazie wody. Podstawowe obszary zastosowania produktu to natomiast budownictwo i transport.

Oczekuje się, że dynamicznie rozwijający się przemysł budowlany i rosnące zapotrzebowanie na powłoki i folie odporne na graffiti, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym będą skutecznie napędzać omawiany rynek. Segment w postaci powłok antygraffiti przewyższa segment folii. Powłoki są przede wszystkim stosowane w przemyśle budowlanym i transportowym. Powłoki odporne na graffiti nadają się do szerokiej gamy podłoży, zarówno porowatych, jak i nieporowatych, tj. betonu, cegły, kamienia, szkła, metali i tworzyw sztucznych. Powłoka antygraffiti jest również preferowanym wśród użytkowników rozwiązaniem, ponieważ ma znacznie dłuższą żywotność i jest tańsza niż folia przeciw graffiti.

Oczekuje się, że rosnące zapotrzebowanie na systemy ochronne i zabezpieczające, pochodzące z branży związanej z budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym, zarówno na wewnętrzne, jak i zewnętrzne części budynków, zwiększy ogólne zapotrzebowanie na powłoki i folie antygraffiti w całej branży budowlanej.

Europa jest drugim po Ameryce Północnej, pod względem wielkości, rynkiem powłok i folii antygraffiti. Istnieje duże zapotrzebowanie na produkt w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Najczęstszym powodem wpływającym na zwiększone zapotrzebowanie na takie powłoki i folie jest wysoki poziom wandalizmu. W skali świata problem wandalizmu dostrzegany jest w USA i Meksyku, stąd wiodąca pozycja Ameryki Płn. w zestawieniu odnoszącym się do rynkowych wielkości.

Wiodącymi graczami na rynku powłok i folii antygraffiti są m.in. The Sherwin-Williams Company (Stany Zjednoczone); Evonik Industries (Niemcy); DuluxGroup (Australia); Axalta Coating Systems (Stany Zjednoczone); Teknos Group (Finlandia); Merck (Niemcy); Weatherman Products (Stany Zjednoczone); Wacker Chemie (Niemcy); 3M Company (Stany Zjednoczone) oraz Avery Dennison Corporation (Stany Zjednoczone).

Wyświetlono: 1411

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej