Wiadomości

Wacker uruchomił nowe linie produkcyjne elastomerów silikonowych

03.08.2011

Firma Wacker uruchomiła w swoim zakładzie w Burghausen nowe linie produkcyjne polimerów silikonowych.

Powstają tam silikony specjalne o dużej czystości, enkapsulanty i substancje powlekające oraz aktywowane promieniowaniem UV silikony stosowane w medycynie i elektronice. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości i czystości produktów, w zakładzie powstał nowy cleanroom.
W fabryce realizowane są wysokie wymagania czystości produkcji, które wyznaczyła sobie firma, dzięki czemu produkty spełniają standardy jakości i czystości typowe dla półprzewodników i leków. Jak mówi Bernd Pachaly, dyrektor działu silikonów w Wacker, instalacja działa zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej. Poszczególne etapy produkcji i dystrybucji są realizowane w różnych pomieszczeniach, do których można dostać się jedynie przez śluzy powietrzne. Obowiązują wymogi dotyczące higieny i ubioru, a wszystkie etapy produkcji są monitorowane i dokumentowane.
Nowa instalacja wytwarza elastomery Silpuran® i Elastosil® wykorzystywane w medycynie oraz wysoce specjalistyczne silikony Lumisil®, Semicosil® i Wacker SilGel® stosowane w elektronice jako enkapsulanty i powłoki.

Wyświetlono: 1798

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej