Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Wacker Chemie podnosi produkcję

02.06.2014

Firma Wacker Chemie przystępuje do rozbudowy swoich zdolności produkcyjnych dotyczących dyspersyjnych proszków polimerowych.

Niemieckie przedsiębiorstwo, które już od 1957 r. wytwarza omawiany produkt, rozpoczęło w Burghausen wartą 20 mln euro inwestycję, która pozwoli na produkcję kolejnych 50 tys. ton dyspersyjnych proszków polimerowych. Instalacja ma być ukończona w pierwszym kwartale przyszłego roku i być jednym z największych tego typu obiektów na świecie.

Wacker Chemie dąży tym samym do zaspokojenia rosnącego światowego zapotrzebowania na dyspersyjne proszki polimerowe, które to jest napędzane przez globalne megatrendy, m.in. urbanizację, efektywność energetyczną oraz konieczność stosowania przyjaznych środowisku produktów do zapraw suchych.

- Popyt na wysokiej jakości proszki polimerowe rośnie na całym świecie, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym - wyjaśnia Arno von der Eltz, reprezentujący firmę Wacker. – Pod koniec ubiegłego roku wdrożyliśmy już plan zwiększenia produkcji w naszym zakładzie w Chinach, a teraz to samo robimy w Niemczech. Tym samym wzmacniamy naszą globalną pozycję, jako wiodącego producenta dyspersyjnych proszków polimerowych.

Wyświetlono: 1319

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej