Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Wacker Chemie: nowość dla przemysłu kosmetycznego

16.10.2015

Wacker Chemie opracował i wprowadził na rynek nowy surowiec chemiczny do wykorzystania w przemyśle kosmetycznym.

Nowością oferowaną przez firmę z siedzibą w Monachium jest innowacyjny surowiec będący fenylową pochodną silikonu dla produktów bazujących na wodzie. Surowiec o nazwie handlowej Belsil PF 200 oferuje liczne korzyści. Jego wysoki współczynnik załamania światła pozwala na otrzymywanie szamponów, odżywek i lakierów do stylizacji zwiększających blask i połysk włosów. W ocenie przedstawicieli Wacker Chemie, posiada także ulepszone właściwości użytkowe, przede wszystkim zdolność do samoemulgacji w wodzie. Poza tym wykazuje łatwość mieszania się z olejami i estrami, co ułatwia tworzenie przezroczystych preparatów.

Belsil PF 200 to przykład polidimetylosiloksanu modyfikowanego fenylem, którego struktura chemiczna wpływa na właściwości powierzchniowe włosów, zapewniając, że pozostają one przyjemnie miękkie i elastyczne po myciu lub modelowaniu.

Produkt zapewnia również znaczące korzyści podczas recepturowania: w przeciwieństwie do zwykłych płynów fenylo silikonowych, które nie mieszają się łatwo z wodą, Belsil PF jest produktem samoemulgującym się w wodzie ze względu na swą polarność. Rozpuszcza się w wodzie, tworząc mikroemulsje, która pozwala na otrzymywanie transparentnych produktów.

Belsil PF 200 jest idealny do tworzenia produktów na bazie wody, takich jak szampony, odżywki i produkty do stylizacji włosów. Może być również stosowany do produkcji kosmetyków kolorowych (szminki, błyszczyki), a także do preparatów do pielęgnacji skóry (balsamy do ciała, kremy do pielęgnacji ciała i opalania).

Wyświetlono: 1954

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej