Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

W USA wzrośnie produkcja nawozów

21.05.2013

Amerykańskie przedsiębiorstwo Koch Nitrogen wybuduje w Stanach Zjednoczonych nową fabrykę nawozów.

Spółka poinformowała o zamiarze wzniesienia instalacji mocznika oraz reorganizacji swoich dotychczasowych mocy produkcyjnych zlokalizowanych w stanie Oklahoma w USA. W efekcie połączone prace, których koszt wyceniany jest na 1 mld dolarów doprowadzą do wzrostu łącznych mocy produkcyjnych Koch Nitrogen o 1mln ton rocznie. Modernizacja istniejącego kompleksu odbywać się będzie etapami w latach 2014 – 2016, natomiast budowa nowego zakładu wystartuje w czwartym kwartale przyszłego roku i będzie ukończona w 2016 r.

Ambicją przedsiębiorstwa jest jednak „wyłącznie” wzmocnienie swojej pozycji na rynku Ameryki Północnej, choć jego produkty obecne są już w blisko 60 państwach świata, a samodzielnie lub poprzez spółki zależne Koch Nitrogen posiada udziały w zakładach nawozów azotowych w Kanadzie oraz Trynidadzie i Tobago. Roczna sprzedaż nawozów firmy wynosi ok. 13 mln ton.

Istniejący już od 1974 r. kompleks produkcyjny Koch Nitrogen w Oklahomie jest jednym z największych w Ameryce Północnej w obszarze produkcji nawozów. Odbywa się w nim produkcja amoniaku, nawozów saletrzano – mocznikowych RSM oraz granulowanego mocznika.

Wyświetlono: 1223

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej