Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

W tym roku targi Plastpol może odwiedzić ok. 20 tys. osób

11.01.2018

Trwają przygotowania do kolejnej edycji targów Plastpol w Kielcach. W tym roku odbędzie się ona w dniach 22 – 25 maja.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol, organizowane przez spółkę Targi Kielce, to ekspozycja ponad 800 firm z 36 krajów. W jednym miejscu będzie można zobaczyć najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty, metody recyklingu tworzyw sztucznych. W 2017 r. targi odwiedziło ok. 19 tys. osób. W tym roku organizatorzy liczą na podobną frekwencję.

- Fakty mówią same za siebie: to dziś najważniejsze i największe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce, wydarzenie niezwykle cenione w Europie. Ponad 50% naszych wystawców to firmy zagraniczne. W wystawie udział biorą reprezentanci z Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Malezja. Najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec i Włoch. Dzięki takiemu przekrojowi firm zagranicznych, Plastpol zyskał miano najbardziej międzynarodowych targów spośród wszystkich wystaw branżowych odbywających się w Polsce – tłumaczą przedstawiciele organizatora.

W tym roku jednym z wiodących tematów wystawy będzie wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej, od komponentu po gotowy produkt. Wiele firm zademonstruje na targowych stoiskach nowości właśnie z tego zakresu. Ponadto podjęte zostaną tematy kierunków rozwoju branży tworzyw sztucznych w kontekście pojawiających się nowych technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Podczas targów Plastpol bieżące dane na temat branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie przedstawi Fundacja PlasticsEurope Polska.
 

Wyświetlono: 2465

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej