Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

W przyszłym tygodniu targi Plastpol w Kielcach

22.05.2019

Wystawy narodowe, nowości produktowe, konferencje i międzynarodowy biznes – tak mają wyglądać targi Plastpol 2019, które w dniach 28-31 maja odbędą się w Kielcach.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol to największe wydarzenie wystawiennicze dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i naszej części Europy. Są wyjątkową okazją do spotkania w jedynym miejscu liderów branży.

- Tegoroczne, już 23 targi Plastpol obfitują w nowości.  Oznacza to bogatą i atrakcyjną ekspozycję z najnowszymi maszynami i urządzeniami, mieszczącą się w siedmiu halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka.  Podczas najbliższej edycji targów pojawia się nowe firmy z wielu krajów,  a do naszej „wielkiej plastpolowej rodziny” dołączą po raz pierwszy w historii wystawcy z Gruzji. Już ponad 50% wystawy stanowią przedsiębiorcy spoza Polski – tłumaczą organizatorzy imprezy z Targów Kielce.

Nowością w targowej formule będą w tym roku wystawy narodowe, które przygotowały Czechy, Austria i Szwajcaria. Zaprezentują one potencjał tych krajów. Silną obsadę na targach będzie mieć także Portugalia, z którego to kraju pojawi się 10 firm. Ponadto do dyspozycji zwiedzających będzie dziewięć przedsiębiorstw z Indii, cztery z Iranu. Liderami wśród zagranicznych wystawców, jeśli chodzi o liczbę firm, tradycyjnie będą Niemcy i Włochy.

W Targach Kielce, po raz pierwszy, spotkają się w tym roku klastry gospodarki odpadowej i recyklingu - polski, węgierski i słowacki. W programie znalazło się też kilka punktów dotyczących kwestii merytorycznych i bieżących trendów w przemyśle tworzyw sztucznych. Fundacja PlasticsEurope Polska, pierwszego dnia targów, czyli 28 maja br. przedstawi najnowsze dane na temat branży w Polsce i Europie. Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Uzupełni je debata panelowa: „Tworzywa sztuczne pod presją - jak branża odnajdzie się w nowej sytuacji”?

W 2018 r. targi Plastpol odwiedziło 19 tys. osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.

Wyświetlono: 531

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej