Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

W Niemczech wzrośnie produkcja termoplastycznych elastomerów

14.01.2014

Niemiecka firma Müller Kunststoffe zrealizuje w swoim kraju inwestycję zwiększającą jej zdolności produkcyjne w odniesieniu do termoplastycznych elastomerów (TPE).

W wyniku przygotowywanego projektu już w pierwszym kwartale tego roku moce wytwórcze Grupy Hexpol, w skład której wchodzi Müller Kunststoffe, wzrosną o blisko 5 tys. ton rocznie do stanu 65 tys. ton. Grupa wybuduje ponadto nowoczesne centrum techniczne, w którym prowadzone będą prace badawczo – rozwojowe w zakresie udoskonalania takich tworzyw, jak TPS, TPO oraz TPU, a także mieszanek polimerowych. Centrum również ulokowane zostanie w Niemczech, a jego ukończenie przewidywane jest na wrzesień 2014 r.

Przedstawiciele Grupy Hexpol oświadczyli, że inwestycje dokonywane w Niemczech mają na celu uczynienie z firmy wiodącego podmiotu na światowym rynku termoplastycznych elastomerów. W 2013 r. Grupa otworzyła nowy obiekt produkcyjny w Chinach oraz zwiększyła dotychczasowe zdolności wytwórcze w fabrykach w Szwecji i Wielkiej Brytanii. Inwestycje w trzech wymienionych lokalizacjach realizowane były za pośrednictwem spółki Elasto, będącej także częścią Grupy Hexpol.

Wyświetlono: 1492

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej