Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

W Grupie Boryszew wyniki biznesu chemicznego rozczarowały

20.07.2020

Grupa Boryszew niezbyt dobrze rozpoczęła 2020 r., jeśli chodzi o działalność swojego biznesu chemicznego. W pierwszym kwartale spółka osiągnęła przychody w kwocie 60 mln zł, co było wynikiem o 13% słabszym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wkład segmentu w ogólny wynik Grupy Boryszew wyniósł 4%, podczas gdy rok temu było to 5%. Wolumenowo sprzedaż spadła wyniosła 10,1 tys. ton i była mniejsza o 4,6 tys. ton.

Słabsze wyniki to przede wszystkim efekt pandemii koronawirusa i ograniczenia produkcji w spółkach Grupy Boryszew. Dobrym krokiem było natomiast rozpoczęcie produkcji i sprzedaży produktów bakteriobójczych z nowej grupy produktowej ClleanSkin. Sprzedaż tego płynu w pierwszym kwartale 2020 roku stanowiła 25,9% całości przychodów ze sprzedaży Oddziału Boryszew ERG z siedzibą w Sochaczewie.

- W wyniku prowadzonych działań, Segment Chemia odnotował w pierwszym kwartale 2020 roku istotnie wyższy od zakładanego wynik EBITDA o wartości 5,4 mln zł. Uruchomienie produkcji ERG CleanSkin było strzałem w dziesiątkę. Zaopatrzenie zakładów Grupy w środki bakteriobójcze umożliwiło prowadzenie produkcji bez przerw wynikających z zagrożenia epidemiologicznego we wszystkich fabrykach. Wykorzystaliśmy zmieniające się warunki rynkowe i zbudowaliśmy nową linię produktową w Boryszew ERG – ERG CleanSkin – ocenia Piotr Lisiecki, prezes Grupy Boryszew.

Oddział Boryszew ERG w Sochaczewie, podstawa biznesu chemicznego Grupy Boryszew, to producent płynu do chłodnic "Borygo". Z kolei w Oddziale Elana w Toruniu odbywa się produkcja włókien oraz tworzyw poliestrowych.

Władze spółki przewidują, że do końca roku poziom sprzedaży w biznesie chemicznym będzie zależny od rozmiarów pandemii. Uważają, że popyt na środki dezynfekujące, w związku z utrzymaniem wymagań dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego, pozostanie na wysokim poziomie. W przypadku pozostałych działów nastąpi stopniowy wzrostu produkcji i sprzedaży.

Wyświetlono: 358

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej