Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

W 2020 r. produkcja folii z tworzyw osiągnie 71 mln ton

05.08.2013

Międzynarodowa agencja badania rynku Ceresana Research opublikowała komunikat, w którym informuje, że do 2020 r. zapotrzebowania zgłaszane przez światowy rynek folii z tworzyw sztucznych osiągnie wielkość 71 mln ton.

Średnioroczne tempo wzrostu dla folii z tworzyw wynieść ma 3,7%. Powodem tego stopniowego przyrostu będzie stale rosnący zakres aplikacji, w których produkty z folii będą mogły być stosowane.

Zapotrzebowanie na folie z tworzyw sztucznych będzie pochodziło przede wszystkim z grona odbiorców wytwarzających opakowania giętkie. Te zaś zdobywają rynkowe uznanie kosztem opakowań wykonanych m.in. z papieru czy też folii aluminiowej. Szczególnie mocno trend ten ma być obserwowany w najbliższych siedmiu latach w przemyśle spożywczym. Także zwiększający się popyt na konsumowanie gotowego już do spożycia jedzenia będzie preferował właśnie opakowania giętkie, do produkcji których wykorzystywana jest folia z tworzyw sztucznych.

W tej chwili najbardziej popularnymi foliami z tworzyw sztucznych są te wykonane z polietylenu. Stanowią blisko trzy czwarte całkowitej produkcji folii tworzywowych. Przyszły rozwój rynku będzie się jednak odbywał również na skutek wzrostu popularności folii BOPP i PET, po które sięga się przy produkcji opakowań o szczególnie wysokim stopniu jakości.

Jedna trzecia rynku w 2020 r. przypadnie na Chiny oraz Indie. Europę Środkową i Wschodnią, wspólnie z regionem Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu, analitycy Ceresana Research zaliczyli do obszarów o szczególnie intensywnym tempie wzrostu.

Wyświetlono: 2233

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej