Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Vinnolit zamyka w Niemczech zakład produkcji PCW

23.09.2020

Spółka Vinnolit, będąca czołowym europejskim producentem polichlorku winylu, zamyka jeden ze swoich zakładów produkcyjnych. Wycofywany z użytkowania obiekt znajduje się w niemieckim Schkopau.

Decydujące znaczenie dla decyzji o zamknięciu fabryki miał jej brak rentowności i niski poziom konkurencyjności, utrzymujący się już od długiego czasu. W związku z zamknięciem produkcji Vinnolit spodziewa się korekt wartości i rezerw na łączną kwotę około 29 mln euro w trzecim kwartale tego roku. Klienci firmy będą odtąd zaopatrywani w polichlorek winylu z większych, zintegrowanych lokalizacji Vinnolit, które znajdują się w innych niemieckich miastach: w Burghausen, Gendorf i Kolonii.

Vinnolit to firma utworzona w 1993 r. jako joint venture pomiędzy Hoechst i Wacker-Chemie. Od 2014 r. jest własnością amerykańskiego koncernu Westlake Chemical Corporation. Obecnie zatrudnia ok. 1,4 tys. osób. Roczne przychody spółki to ok. 900 mln euro. Wytwarza 780 tys. ton PCW w ciągu roku, a ponadto monomery chlorku winylu w ilości 665 tys. ton rocznie oraz wodorotlenek sodu – 475 tys. ton rocznie. Aktualnie w miejscowości Gendorf w przygotowaniu jest duży projekt inwestycyjny, odnoszący się do rozbudowy mocy wytwórczych dla elektrolizy chloro-alkalicznej i monomerów chlorku winylu.

Wyświetlono: 366

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej