Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Urodzeni w latach 80. i 90. największymi użytkownikami kremów na noc

06.03.2020
Autor: Anna Jarosik

O 6,4% rośnie rynek kremów na noc. Dominującą grupą produktową są na nim kremy nawilżające z udziałem 57%.

Kremy na noc zwiększają rewitalizację skóry dzięki działaniu substancji nawilżających. Dodatkowo większość kremów na noc pomaga w utrzymaniu wilgoci z naskórka, a także zapewnia jego dobre nawilżenie. Kremy nocne z melatoniną (silny związek przeciwutleniający) poprawiają przenikanie cząsteczek Mel przez warstwy skóry, zapobiegając w ten sposób procesom starzenia się skóry.

Produkty kosmetyczne na noc zyskały popularność dzięki przeciwutleniaczom i zawartości substancji aktywnych o działaniu przeciwzmarszczkowym, co pomaga w spowolnieniu tempa starzenia się skóry. Poszukiwane są również produkty kremowe o właściwościach wybielających i nawilżających skórę, zwłaszcza wśród osób 30-40-letnich.

Wybielające kremy na noc zawierają popularne składniki, tj. kwasy hydroksylowe (inaczej też eksfolianty) typu AHA (alfa-hydroksykwasy), BHA (beta-hydroksykwasy), Retinol czy witaminę A. Wszystkie te składniki zwiększają jasność skóry, gdy są stosowane wraz z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz filtrami typu SPF 30. Obecność na rynku tego typu wielofunkcyjnych produktów na noc i ciągły wzrost zapotrzebowania na wielofunkcyjne produkty kosmetyczne napędzały wzrost przychodów na całym rynku kremów.

Globalny rynek kremów nocnych jest podzielony na segmenty ze względu na rodzaj produktu, kanał dystrybucji i regiony. Według rodzaju produktu jest on podzielony na kremy nawilżające, odżywiające skórę, kremy przeciwzmarszczkowe oraz kremy wybielające skórę.

Według kanału dystrybucji rynek ten jest podzielony na apteki detaliczne, sklepy wielobranżowe, supermarkety i hipermarkety oraz e-commerce.

Geograficznie to rynki Ameryki Północnej i Europy odpowiadają za odpowiednio 35% i 30% zużycia omawianych kremów, przy czym tempo wzrostu w Ameryce Płn. jest największe – 5,8% rocznie.

 

Wyświetlono: 2652

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej