Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Unilever: na polskim rynku także obowiązuje nowe podejście do tworzyw

28.10.2020

Koncern Unilever poinformował o swoich pracach badawczo – rozwojowych, które mają na celu zmniejszenie zużywania dziewiczych tworzyw sztucznych. Firma m.in. w Polsce prowadzi badania w zakresie poszukiwania nowych sposobów dostarczania produktów, kierując się przy tym zasadą "Less, Better, No plastic”.

Poprzez zasadę Less Plastic (mniej tworzyw sztucznych) Unilever rozumie badania i opracowanie nowych opakowań. W Polsce w keczupie Hellmann’s zastąpiono czerwoną butelkę PET na łatwiejszą do ponownego przetworzenia butelkę transparentną PET oraz zmniejszono gramaturę o 33% - dzięki czemu tylko w naszym kraju wyeliminowano 40 ton tworzyw w skali roku. Innym lokalnym przykładem mogą być nadające się do recyklingu i wykonane w 99% z papieru opakowania lodów Ben&Jerry’s.

Z kolei we Francji marka Signal wprowadziła na rynek szczoteczkę do zębów z wymienną główką i metalowym uchwytem. Do produkcji wymiennych głowic wykorzystywany jest tworzywo z recyklingu, co redukuje użycie pierwotnego tworzywa o 95%.

Z kolei koncepcja Better Plastic (lepsze tworzywo sztuczne) oznacza używanie do produkcji opakowań tworzyw pochodzących z recyklingu. Dove, jedna z największych na świecie marek kosmetycznych przeszła na wykorzystywanie butelek pochodzących w 100% z recyklingu. Dzięki temu rozwiązaniu w Polsce używane jest aż 500 ton mniej dziewiczych tworzyw rocznie. Innymi markami dostępnym na polskim rynku, których opakowania się w 100% wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu są również Seventh Generation, czy Love Beauty and Planet.

Magnum wypuszcza na rynek w Europie 7 milionów opakowań lodów  wykonanych z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Od początku przyszłego roku również w Polsce będą dostępne pinty Magnum w opakowaniach wykonanych w 100% z tworzywa PCR.

W ramach inicjatywy No Plastic w Polsce wszystkie majonezy Hellmann’s są teraz dostępne wyłącznie w szklanych opakowaniach. Wśród rozwiązań wprowadzonych już w innych krajach warto wspomnieć opakowania produktów z zerową zawartością tworzyw wprowadzone przez markę Seventh Generation. Z kolei marka PG Tips do 2021 r. usunie folię tworzywową z pudełek, wprowadzając w pełni biodegradowalne torebki na herbatę.

Wyświetlono: 604

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej