Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Udział domieszek do betonu w rynku chemii budowlanej to 32%

19.11.2019
Autor: Anna Jarosik

Domieszki do betonu najmocniej zwiększają wartość  globalnego rynku chemii budowlanej, którego to wartość wynosi 32 mld dolarów i rośnie w tempie 5,9% rocznie. Udział domieszek do betonu w tym rynku to 32%.

Produkty z grupy chemia budowlana to związki i mieszaniny chemiczne, które optymalizują właściwości m.in. betonu, jednocześnie zwiększając żywotność konstrukcji końcowych. Takie chemiczne uzupełnienie materiałów budowlanych stanowi dodatkową wartość dla użytkowników końcowych, wpływając na redukcję kosztów pracy oraz minimalizację ilości odpadów budowlanych.

Kluczowe czynniki, które napędzają wzrost światowego rynku chemii budowlanej obejmują m.in. koniunkturę w całej branży budowlanej i postępujący wzrost urbanizacji świata. Rosnąca populacja w krajach rozwijających się także stwarza czynnik powodujący, iż zapotrzebowanie na chemię budowlaną powiększa się. Z drugiej strony zmiany w otoczeniu regulacyjnym i niska świadomość konsumentów hamują dynamikę wzrostu rynku.

Otoczenie regulacyjne w branży budowlanej nie jest ujednolicone na całym świecie. To w efekcie prowadzi do wprowadzania i egzekwowania niespełniających norm wytycznych budowlanych. Kontrahenci wykorzystują tanie materiały do ​​budżetowania ogólnych wydatków, szczególnie w gospodarkach wschodzących.

Domieszki betonowe notują najszybsze tempo wzrostu zwłaszcza w regionach rozwijających się, takich jak kraje azjatyckie. Wspólnie z izolacjami wodoodpornymi i dachowymi przypada na nie około dwóch trzecich udziału w rynku.

Wyświetlono: 2859

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej