Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Tworzywa z recyklingu coraz ważniejszym punktem oferty Borealisa

17.01.2020
Tworzywa z recyklingu coraz ważniejszym punktem oferty Borealisa

Koncern Borealis, jeden z największych światowych producentów tworzyw sztucznych, coraz mocniej chce uwypuklić aspekty związane z ekologią w ramach swojej oferty produktowej.

Austriackie przedsiębiorstwo zaprezentowało gamę nowych poliolefin z zawartością recyklatu nawet do 80%. Seria Borcycle ma odpowiadać ideom gospodarki o obiegu zamkniętym i wzbogacać istniejącą ofertę dziewiczych polietylenów i polipropylenów. Powstający w Europie surowiec trafiać ma do odbiorców produkujących sprzęt AGD, komponenty samochodowe i produkty konsumenckie. To odpowiedź Borealisa na trend, w którym czołowi właściciele marek zobowiązali się do wykorzystywania większej ilości tworzyw pochodzących z recyklingu w swoich produktach, jednak nie mogli polegać na stałej podaży wysokiej jakości recyklatu. Oferując Borcycle, koncern chce sprostać nowemu rynkowemu trendowi.

Ważną częścią zaprezentowanej niedawno oferty produktowej Borealisa była także druga generacja polipropylenu z serii Fibremod, wzmocnionego włóknem szklanym i przeznaczonego dla przemysłu motoryzacyjnego. Umożliwia on dalszą obniżkę wagi detali samochodowych. Cechuje się wysokim poziomem gęstości w stosunku do wagi, zwiększoną funkcyjnością i możliwością tworzenia bardziej modułowych komponentów. W tej chwili rozwijane jest zastosowanie Fibremod w chińskich samochodach NIO ES8.

Borealis podkreśla także współpracę z niemieckim Henklem, której efektem stało się przygotowanie opakowania z pokonsumenckich tworzyw do klejów produkowanych przez Henkla. Opakowanie powstało z polietylenu na bazie recyklatu (wykorzystano tworzywo z serii Purpolen).

Z myślą o opakowaniach wprowadziła też spółka polipropylen z serii BorPure RF777MO. W oparciu o autorską technologię nukleacji Borstar, nowy surowiec zaspokaja zapotrzebowanie na wysokiej jakości rozwiązania z zakresu organoleptyki. Zaprojektowano go do produkcji zamknięć do butelek. Nakrętki wykonane z tego PP są wytrzymałe i jako rozwiązanie monomateriałowe w pełni nadają się do recyklingu.

Wyświetlono: 353

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej