Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Tworzywa Bayer MaterialScience sprawdzają się na rynku oświetleniowym

07.10.2014

Polska firma Lena Lighting oraz koncern Bayer MaterialScience zawiązały współpracę, w ramach której pierwsza ze spółek przy produkcji nowoczesnych lamp sięga po tworzywa sztuczne oferowane przez drugi z podmiotów.

Lena Lighting to jeden z liderów krajowego rynku oświetlenia. Rozwija eksport do ponad 55 państw świata, będąc czołowym graczem wśród rodzimych sprzedawców profesjonalnych opraw oświetleniowych. Właśnie wprowadziła na rynek nowy typ lampy dostosowanej do potrzeb profesjonalistów z różnych gałęzi przemysłu. Jej podstawą jest innowacyjny klosz, dzięki któremu zagwarantowano wytrzymałość i dłuższy okres eksploatacji lampy. Pracując w warunkach ekstremalnych lampy są bowiem często narażone na działanie pyłu, pary wodnej i skrajnych temperatur.

Klosz wykonano ze specjalnie zmodyfikowanego poliwęglanu Makrolon LED, stosowanego do oświetlenia w technologii LED. Tworzywo koncernu Bayer MaterialScience zapewnia maksymalnie wysoką (93%) przepuszczalność światła widzialnego oraz fal bliskich podczerwieni aż do 1100 nm, bez konieczności stosowania dodatkowych filtrów rozpraszających światło. Klosz jest odporny na oddziaływanie termiczne w bardzo szerokim zakresie temperatur, gwarantując transparentność. Zastosowanie mrożonego dyfuzora minimalizuje natomiast współczynnik olśnienia, co znacząco zwiększa komfort pracy użytkowników lampy.

- W lampie Magnum Future LED zastosowaliśmy Makrolon firmy Bayer, ponieważ jest to bardzo przejrzysty materiał i przyczynia się do znacznej minimalizacji utraty światła. Jest również niezwykle wytrzymały i wykazuje doskonałą odporność na uderzenia - mówi Krzysztof Antkowiak z firmy Lena Lighting.

Ze sprzedażą o wartości 40,2 mld euro w 2013 r. firma Bayer MaterialScience należy do największych na świecie producentów tworzyw sztucznych. Jej działalność skupia się na wytwarzaniu zaawansowanych technologicznie materiałów polimerowych oraz opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla produktów stosowanych w wielu dziedzinach codziennego życia. Produkty firmy wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, elektrycznym, elektronicznym, sportowym oraz rekreacyjnym.

Wyświetlono: 2217

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej