Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Trwają targi Packaging Innovations dla przemysłu opakowaniowego

24.09.2020

W dniach 24-25 września 2020 r. w hali EXPO XXI Warszawa odbywają się targi Packaging Innovations dla przemysłu opakowaniowego.

W ocenie przedstawicieli branży opakowaniowej, negatywne skutki pandemii odczuły wszystkie branże przemysłowe, w tym również producenci i dystrybutorzy opakowań. W zaledwie kilka miesięcy zmieniły się nawyki konsumentów, które z pewnością dla jednych są szansą, dla drugich zagrożeniem. Lockdown oraz okres wakacji w większości firm był czasem stagnacji.

- Sytuacja na świecie spowodowała wiele strat, ale stworzyła również nowe okazje, które część firm z sukcesem wykorzystuje. Na znaczeniu zyskał eksport krajowych opakowań, ponieważ przedsiębiorstwa utraciły dopływ opakowań z Chin, Niemiec, Czech czy Słowacji. Rodzime firmy coraz częściej przejmują krajowe kontrakty realizowane przez zagranicznych producentów. Pomimo iż dane dotyczące importu są mniej optymistyczne niż eksportu, to można zaryzykować stwierdzenie, że sytuacja powoli wraca do normy. Wielu przedsiębiorców nie może sobie pozwolić na dalszy przestój. Udział w Targach Packaging Innovations jest doskonałą okazją do odbudowania pozycji na rynku. Wiele firm szuka sposobu na zaprezentowanie swojej oferty i szybkie znalezienie klientów – przyznają organizatorzy targów.

W Packaging Innovations udział biorą firmy oferujące opakowania i etykiety dla branży kosmetycznej, spożywczej, farmaceutycznej czy chemicznej. Prezentowane będą m.in. opakowania kartonowe, termoformowane, typu doypack, ekologiczne rPET oraz etykiety termokurczliwe, papierowe i foliowe. 

Zespół targów Packaging Innovations, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i w porozumieniu z Polską Izbą Przemysłu Targowego, opracował szczegółowe zasady bezpieczeństwa. Przy wejściu wprowadzony został obowiązkowy, każdorazowy pomiar temperatury. Bilety dostępne są tylko online. Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować, mogą zakupić bilet na miejscu, dokonując logowania przy specjalnych monitorach postawionych w lobby. Obsługa dba o regularną dezynfekcję często dotykanych elementów infrastruktury, tj. poręczy, guzików w windach, klamek, elementów stoisk. Na targach obowiązuje dystans społeczny i nakaz noszenia maseczek lub przyłbic.

Wyświetlono: 526

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej