Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Trwają targi Budma w Poznaniu

06.02.2020

Targi Budma jak co roku są miernikiem stanu polskiego budownictwa.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniunkturą w przemyśle budowlanym. Gromadzą cały polski przemysł budowlany, począwszy od producentów materiałów chemii budowlanej, a skończywszy na wykonawcach. W tym roku odbędą się w terminie 4-7 lutego. Jak zawsze w Poznaniu.

Wiodące tematy tegorocznych targów to okna, drzwi, bramy, fundamenty, ściany, stropy, posadzki, dachy, stal w budownictwie, materiały wykończeniowe, budownictwo energooszczędne, eko-budownictwo, maszyny, narzędzia, sprzęt pomocniczy, informatyka w budownictwie. Dodatkowo zagadnienia związane z budowaniem w zgodzie z naturą zostaną podjęte w ramach wydarzeń specjalnych odbywających się podczas targów.

W tym roku do Poznania przybyło blisko 1000 firm z Polski i zagranicy.

Organizatorzy spodziewają się także prawie 50 tys. fachowców, inwestorów, przedstawicieli handlu, generalnych wykonawców, inżynierów i architektów. W pierwszych dwóch dniach frekwencja dopisywała, zwłaszcza w trakcie wydarzeń towarzyszących targom, jak choćby podczas Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future.

W targach uczestniczył także wiceminister rozwoju Robert Nowicki. Zapowiedział on, iż jego resort prowadzi intensywne prace nad rozwiązaniami, które pozwolą na zwiększenie liczby oddawanych mieszkań. Chce w tym celu w większym stopniu włączyć w to zadanie samorządy i spółdzielnie mieszkaniowe, a także deweloperów, czy kooperatywy mieszkaniowe. Zaproponuje też zmiany dotyczące finansowania TBS-ów. Szczegóły kompleksowych rozwiązań, które przyczynią się do zwiększenia liczby mieszkań, przedstawi w najbliższym czasie.

- Budownictwo jest ważną gałęzią gospodarki, a jednocześnie szeroką dziedziną reprezentowaną przez wiele różnych środowisk. Targi, które gromadzą tak licznych przedstawicieli branży, są dobrym miejscem do dialogu. Ubiegły rok był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę wybudowanych mieszkań. W 2019 r. oddano do użytkowania ponad 207 tys. mieszkań, co stanowi najwyższy wynik od 1980 roku. Chcemy ten trend utrzymać i dalej zwiększać ich liczbę – stwierdził wiceminister.

Wyświetlono: 990

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej