Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Trwa rozwój spółki PCC Consumer Products Kosmet

08.03.2016

Ponad 30 mln zł zainwestowała w modernizację hali i urządzeń produkcyjnych dolnośląska spółka chemiczna PCC Consumer Products Kosmet.

Firma z siedzibą w Brzegu Dolnym zatrudnia ponad 300 osób i jest wiodącym producentem płynnych środków czystości, chemii profesjonalnej i kosmetyków. Głównym obszarem jej działalności jest produkcja wyrobów pod markami własnymi dużych sieci handlowych, gdzie z powodzeniem zdobywa kolejne rynki zachodnio- i wschodnioeuropejskie. Do największych jej klientów należą m.in. JMP Biedronka, Tesco, Makro, Auchan, Carrefour, InterMarche, E.Leclerc, Netto. Od 2010 r. do 2014 r. przychody PCC Consumer Products Kosmet wzrosły o 95%, podczas gdy wartość rynku chemii gospodarczej w tym samym czasie podskoczyła o 16%.

Dzięki uruchomieniu nowych linii i zainstalowaniu 16 nowych mieszalników wraz z systemem sterowania oraz dozowania surowców, spółka znacznie zwiększyła swoje możliwości produkcyjne z dotychczasowych ponad 80 tys. ton do 180 tys. ton produktów rocznie. Zainwestowała także w nowe pomieszczenia laboratoryjne oraz magazyn.

- Obecność w grupie kapitałowej PCC oraz lokalizacja na terenie parku przemysłowego w Brzegu Dolnym umożliwia nam bezpośredni dostęp do kluczowych surowców wykorzystywanych w produkcji oraz zaplecza logistycznego. Dzięki temu nasze produkty są innowacyjne i przystępne cenowo. Niewątpliwą przewagą naszej spółki jest jej usytuowanie geograficzne na doskonale skomunikowanym szlaku transportowym łączącym Polskę z Europę Zachodnią. Od 2012 r. jesteśmy obecni na niezwykle perspektywicznym rynku wschodnioeuropejskim poprzez spółki zależne - produkcyjne i handlowe – zlokalizowane w Białorusi i w Rosji, co otwiera dostęp do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu – wyjaśniają przedstawiciele PCC Consumer Products Kosmet.

Warto też wspomnieć, że w ostatnim czasie firma pozyskała ponad 7 mln zł z obligacji korporacyjnych.

Wyświetlono: 941

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej