Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Trwa proces transformacji AkzoNobel

04.09.2018

Koncern AkzoNobel jest w trakcie procesu własnej transformacji,  który ma ją przekształcić w firmę skoncentrowaną na biznesie farb i powłok. 

Cel ten jest realizowany m.in. poprzez przejęcie producenta farb dekoracyjnych Fabryo w Rumunii oraz otwarcie nowej wytwórni lakierów proszkowych w Chinach. Do końca 2018 r. spółka spodziewa się poprawy sytuacji w obszarze Decorative Paints and Performance Coatings, z wyjątkiem obszaru Marine and Protective Coatings, który nadal boryka się z trudnymi warunkami rynkowymi. Trendy popytu obserwowane w poszczególnych regionach i segmentach różnią się. Prognozy wskazują na dalszy wzrost cen surowców do końca 2018 r., choć już wolniejszy niż na początku roku.

Budując swoją pozycję AkzoNobel podpisał umowę przejęcia 100% udziałów Fabryo Corporation S.R.L. (Fabryo), dzięki czemu obejmie pozycję lidera na rumuńskim rynku farb dekoracyjnych.

Transakcja obejmuje dwa zakłady produkcyjne i sześć centrów dystrybucji farb dekoracyjnych, klejów oraz zapraw, w tym jedną z największych fabryk farb dekoracyjnych w regionie.

Rumuńska firma wygenerowała przychody w wysokości ok. 45 mln euro w 2017 r. i jest jedynym graczem, który na lokalnym rynku ma zarówno wiodące portfolio produktów dla konsumentów, jak i dla profesjonalistów.

- Mocna pozycja sprzedaży i dystrybucji firmy Fabryo pomoże nam w dalszym usprawnianiu naszej działalności w regionie, przy wykorzystaniu połączonych zasobów oraz wiedzy, a także umacnianiu naszej pozycji lidera produkującego farby i lakiery w Europie – powiedział Ruud Joosten, reprezentujący AkzoNobel.
 

Wyświetlono: 2349

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej