Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Trendy w kosmetyce kolorowej

06.02.2020
Autor: Olga Traczyk-Truba, Dr Koziej Sp. z o.o. Sp. K.
Trendy w kosmetyce kolorowej

W sezonie 2019/2020 możemy być świadkami łamania schematów, odważnych kreacji, eksplozji koloru w makijażu i przemyśle kosmetycznym.

Monochromatyczne oko

Zdecydowanym hitem wśród prac influencerów z 2019 roku, który w 2020 roku przejdzie do mainstreamu, jest monochromatyczne cieniowanie na powiece. Wybrany kolor nie ma dużego znaczenia – ważne jest to, żeby był jeden. W odpowiedzi na ten trend powstały palety oferujące różne odcienie i nasycenia tego samego koloru tak, by przy zastosowaniu jednej barwy nadać głębię spojrzeniu. Dodatkowo cienie w monochromatycznej palecie powinny mieć różne wykończenia, od matowych – służących jako baza makijażu oka, do brokatowych (czasem nawet w formie sprasowanego brokatu), będących mieniącym się akcentem. Przy jednokolorowym makijażu ważne jest nasycenie barw. Konsumenci oczekują uzyskania pełnego i trwałego krycia podczas rozcierania na powiece. Dlatego też wiele firm decyduje się na włączenie do kombinacji cieni prasowanych pigmentów dających zdecydowanie wyraźniejszy kolor. Pomimo wyrazistości wykończenia takie formuły mają tendencję do małej przyczepności do pędzla, a co za tym idzie większego osypu, kruszenia się w komponencie oraz trudniejszej aplikacji. Mogą one również barwić powiekę (szczególnie czerwienie), co powinno być przedstawione jasno w komunikacji marketingowej prasowanego pigmentu. Z całej palety barw najmodniejsze będą zielenie (w tym odcień limonkowy), jaskrawe róże, magenta oraz wszystkie odcienie niebieskiego – od granatowego po lazurowy.

Oczywiście nie każda kobieta zdecyduje się na tak odważne rozwiązania. Bezpieczniejszy monochromatyczny look będzie można osiągnąć, stosując rude, brzoskwiniowo-krewetkowe, truskawkowe lub fioletowe odcienie.

Uzupełnieniem jednokolorowej stylizacji będą różnokolorowe maskary. Rzęsy w sezonie 2019/20 mają być widoczne – jeśli cała stylizacja oka utrzymana jest w kolorystyce ciemnego granatu, dobrym wyborem będzie tusz do rzęs w kolorze delikatnego błękitu czy bieli. Maskara w jaskrawym kolorze sprawdzi się znakomicie przy bardziej naturalnym makijażu. W tym wypadku również kluczową rolę odgrywa wyrazistość oraz nasycenie koloru, który musi być na tyle widoczny, by przykryć naturalnie ciemne rzęsy. Nawet przy wyborze klasycznej czarnej maskary podkreślenie często pomijanych dolnych rzęs (w stylu Twiggy) będzie w modzie.

Wyświetlono: 1189

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej