Wiadomości - Transport i logistyka - Ze świata

Transportowa firma Dachser współpracuje z producentem chemii budowlanej

16.04.2018

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, m.in. dla przemysłu chemicznego poinformował o swojej współpracy, odbywającej się na terenie całej Europy, ze spółką Rembrandtin, austriackim producentem lakierów i materiałów powłokowych. Tylko w 2017 r. Dachser dostarczył na zlecenie Rembrandtin ok. 20 tys. przesyłek, stanowiących towary chemiczne i niebezpieczne.

- W przypadku transportu takich produktów liczy się bezpieczeństwo i efektywność, dlatego logistykę należy powierzać operatorowi z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze branży chemicznej. Wyroby austriackiego producenta docierają do odbiorców w całej Europie. Centralny magazyn firmy w Wiedniu wysyła większość produktów Rembrandtin na rynek austriacki, a także do krajów Europy Środkowo - Wschodniej, takich jak Bułgaria, Czechy, Rumunia, Węgry czy Polska, ale również na zachód, czyli do Francji, Szwajcarii i Niemiec. Klienci oczekują od nas najwyższej jakości, a krótkie terminy dostaw są już standardem. Obecnie coraz częściej towary z Wiednia muszą przemierzyć ponad 1000 kilometrów przez całą Europę w ciągu 48 godzin - mówi Alexander Schütter, szef działu Finansów i Controllingu w Rembrandtin.

- Konieczność ekspresowej dostawy pojawia się np. przy malowaniu oznaczeń drogowych. W takiej sytuacji Dachser dostarcza materiały bezpośrednio do odpowiedniego miejsca na autostradzie, po czym kierowcy zabierają z powrotem puste pojemniki postępując zgodnie z przepisami dotyczącymi obchodzenia się z towarami niebezpiecznymi. Takie działanie zapewnia także ogromną korzyść pod względem ekologii i dbałości o środowisko naturalne. Większość naszych transportów dla Rembrandtin obejmuje towary niebezpieczne, więc zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo ludzi i środowiska w całym łańcuchu dostaw. Kierowcy są specjalnie wyszkoleni, podobnie jak wszystkie osoby, które pracują z tego typu produktami. Jednolite standardy transportu i jakości dają zaufanie i gwarantują bezpieczeństwo - dodaje Patrick Kuba, projekt manager w austriackim Dachser Chem-Logistics, w centrum logistycznym w Wiedniu.

Wyświetlono: 1792

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej